Toggle navigation
SwimmingTimes
Swimmers
Meets
Events
Teams
Women's 100 Individual Medley
YMCA Masters Nationals
Next 100 Results
Swimmer
Team
Heat
Lane
Place
Time
Nadine Day
Danville
16
4
1
1:00.51
Lee Nessel
South Hills
18
3
1
1:03.12
Nicole Ellis
Arthur Jordan
19
3
1
1:03.33
Marsha Hilliard
Schroeder
18
4
2
1:03.45
Birgit Lohberg
South Broward
15
3
1
1:03.66
Andrea Morrison
Franklin
18
2
3
1:03.74
Rebecca Trompke
Orlando Aquatic
19
4
2
1:03.96
Roberta Norwood
Arthur Jordan
11
4
1
1:04.62
Jennifer Adams
Schroeder
16
5
2
1:05.24
Carolyn Voorhees
Anne Arundel Co
11
5
2
1:05.35
Michele Roy
Andover
15
2
2
1:05.56
Debbie Turner
South Hills
19
5
3
1:06.63
Beverly Lense
Orlando Aquatic
15
6
3
1:06.93
Kriste Kleiner
Pittsfield
18
5
4
1:07.25
Laura Kessler
Cleveland Westside
11
3
3
1:07.96
Erin Keaton
Orlando Aquatic
18
7
5
1:07.98
Susan Jones
Anne Arundel Co
15
7
4
1:08.19
Missy McCracken
Arthur Jordan
16
2
3
1:08.30
Nicole Kosmas
Orlando Downtown
19
7
4
1:08.31
Debbie Janisse
Sumner County
14
6
5
1:08.70
Amy Carow
Fanwood Scotch Plains
11
6
4
1:08.71
Leigh Mather
South Hills
19
6
5
1:08.84
Jane Stevens
Arthur Jordan
19
8
6
1:08.97
Suzie Fisch
Anne Arundel Co
16
3
4
1:09.01
Frances McEachran
Greensboro Central
11
2
5
1:09.12
Heather Rietz
Franklin
16
6
5
1:09.26
Lauren Kuhn
South Hills
18
8
6
1:09.37
Tina Childress-Brown
Arthur Jordan
15
1
6
1:09.39
Johanna Sneed
Arthur Jordan
19
2
7
1:09.45
Debbie Cavanaugh
South Broward
10
6
6
1:09.64
Kathy Marques
Orlando Aquatic
14
5
7
1:09.66
Lena Andersen
Arthur Jordan
18
6
7
1:10.28
Pam Pfeiffer
Schroeder
17
4
8
1:10.30
Becky Lussier
Andover
16
7
6
1:10.70
Rebecca Schmalz
South Broward
17
3
9
1:10.78
Jan Boland
Beverly
10
4
7
1:10.80
Laurie Berkow
South Hills
8
4
1
1:10.81
Andrea Woodburn
South Broward
14
3
8
1:10.83
Peggy McDonnell
South Broward
8
5
2
1:10.94
Colleen Chandler
Anne Arundel Co
11
7
8
1:11.48
Elaine Joggerst
Indian Boundry
16
1
7
1:11.67
Maryellen Kammer
Greensboro Central
10
3
9
1:12.32
Carol Declue
Anne Arundel Co
14
8
9
1:12.42
Deb Ogden
Arthur Jordan
14
7
10
1:12.65
Susan Smar
Buehler
13
4
11
1:12.83
Deb Walker
Sarasota
6
4
1
1:12.97
Sigute Miller
Palisades-Malibu
10
2
10
1:13.14
Linda Swartz
Andover
16
8
8
1:13.48
Catherine Delneo
South Hills
17
5
10
1:13.88
Deanna Doyle-Vallery
Sarasota
11
1
11
1:13.92
Luz Tansinsin
Arthur Jordan
17
6
11
1:14.04
Lisa Hammon
Anne Arundel Co
13
5
12
1:14.36
Beckett Christoffel
Arthur Jordan
17
2
12
1:14.53
Diana Mokler
Limestone
13
3
13
1:14.62
Jolita Nemeth
Franklin
8
6
3
1:14.83
Pat Brink
Winston
9
3
12
1:15.16
Karen Reiger
Arthur Jordan
13
8
14
1:15.55
Jill Springer
Anne Arundel Co
10
7
13
1:15.92
Sally Creason
Franklin
10
1
14
1:16.26
Joan Kelley
Metowest
6
2
2
1:16.27
Kim Goldstrohm
Greensburg
9
7
15
1:16.52
Erica Norsetter
Schroeder
12
3
8
1:16.87
Sally Hasbrook
Arthur Jordan
6
3
3
1:17.63
Julia Otto
South Broward
12
2
9
1:17.88
Kim Ottilie
Arthur Jordan
7
7
4
1:18.01
Caroline Breglia
Andover
17
7
13
1:18.13
Susan Francis
Arthur Jordan
8
3
5
1:18.14
Karen Taylor
Andover
8
2
6
1:18.36
Kristin Permenter
Anchorage
13
6
15
1:19.16
Barbara Frid
South Hills
4
4
1
1:19.24
Ilyse Hildebrand
Arthur Jordan
12
6
9
1:19.67
Laura Sarisky
Orlando Aquatic
19
1
10
1:19.72
Susan Marshall
Metowest
12
5
10
1:20.21
Jane Gram
Olean
5
5
1
1:20.34
Marti Betz
Anne Arundel Co
6
5
4
1:20.43
Suzanne Grebe
Franklin
9
5
16
1:20.48
Erin Chapel
Arthur Jordan
17
1
14
1:20.69
Melissa Ninham
Schroeder
12
4
11
1:21.38
Cristina Raduca
Pittsfield
17
8
15
1:22.49
Joan Diercks
Arthur Jordan
6
7
5
1:22.56
Chris Gilligan
Sarasota
5
4
2
1:22.69
Ann Linz
Anne Arundel Co
7
5
7
1:23.23
Melinda Smith
Cleveland Westside
7
4
8
1:23.37
Susan Meyers
Arthur Jordan
4
5
2
1:23.46
Barbara Miller
State
9
4
17
1:23.67
Pamela Breza
Anne Arundel Co
5
3
3
1:24.03
Barbara Delanois
Danville
7
3
9
1:24.83
Joni Childress
Franklin
7
6
10
1:25.52
Heather Grace
Pittsfield
13
7
16
1:25.62
Jayne Bruner
South Hills
3
4
1
1:26.64
Holly Lambert
Arthur Jordan
8
8
11
1:27.04
Sally Newell
Greensboro Central
4
3
3
1:27.69
Carla Mazyck
Anne Arundel Co
9
1
18
1:28.40
Carol Yunker
Andover
5
6
4
1:29.05
Liz Hanes
Arthur Jordan
9
2
19
1:29.70
Anne Kelly
South Hills
9
6
20
1:30.88
Millie Larsen
South Broward
4
6
4
1:32.67
Connie Lindsey
Anne Arundel Co
6
1
6
1:33.44
Florence Carr
South Broward
1
4
1
1:34.37
Judy Michel
South Hills
5
2
5
1:34.53
Next 100 Results