Toggle navigation
SwimmingTimes
Swimmers
Meets
Events
Teams
Men's 200 Freestyle
Connecticut Senior Open Champs
Next 100 Results
Swimmer
Team
Heat
Lane
Place
Time
Benjamin Michaelson
Sonoco
3
4
1:57.90
Daniel Madwed
Sharks Swim Team
2
5
2:00.87
Brett Jones
Sonoco
3
7
2:01.22
Stephen Heyer
Sonoco
3
8
2:01.51
Andrew Trepp
Wilton Y Wahoos
3
2
2:01.60
Daniel Vitagliano
Omni
2
2
2:01.71
David Czaplicki
Hopkins Mariner Swim Team
2
6
2:01.73
Daniel Moore
Charter Oak - Dawn Letendre
2
3
2:01.79
Benjamin Ancher
Sonoco
2
4
2:01.89
Craig Edwards
Wilton Y Wahoos
3
5
2:01.95
Daniel Moran
Aquabears
3
6
2:02.28
Nicolas Chevalier
Magnus Aquatic Group
2
8
2:02.70
Michael Baity
Piranha Swim Club
1
5
2:03.97
Kevin Koslosky
Wilton Y Wahoos
3
3
2:03.98
Corey Swanson
Magnus Aquatic Group
1
2
2:04.38
Richard Ulatowski
Woodbridge Aquatic Club
1
4
2:04.95
Spencer Hartmann
Aquabears
2
7
2:05.24
Matthew Donch
Piranha Swim Club
3
1
2:06.02
Christopher Prus
Cougar Aquatic Club
1
6
2:06.35
Christian Wolfgruber
Wilton Y Wahoos
1
8
2:06.57
Jeffrey Sudbury
Wilton Y Wahoos
1
3
2:06.76
Matt Shack
Magnus Aquatic Group
1
7
2:10.49
Jules Alexandre
Sonoco
1
1
2:11.54
Stefan Bartl
Magnus Aquatic Group
2
1
2:15.70
Benjamin Michaelson
Sonoco
13
4
2:00.93p
Craig Edwards
Wilton Y Wahoos
13
6
2:01.87p
Kevin Koslosky
Wilton Y Wahoos
12
3
2:02.22p
Daniel Moran
Aquabears
9
7
2:02.52p
Andrew Trepp
Wilton Y Wahoos
11
2
2:02.58p
Brett Jones
Sonoco
12
5
2:02.60p
Matthew Donch
Piranha Swim Club
13
8
2:02.79p
Stephen Heyer
Sonoco
13
2
2:02.83p
Benjamin Ancher
Sonoco
7
6
2:03.24p
Daniel Madwed
Sharks Swim Team
12
7
2:03.25p
Daniel Moore
Charter Oak - Dawn Letendre
12
8
2:03.91p
David Czaplicki
Hopkins Mariner Swim Team
11
3
2:03.95p
Daniel Vitagliano
Omni
12
4
2:04.04p
Spencer Hartmann
Aquabears
8
3
2:04.20p
Stefan Bartl
Magnus Aquatic Group
11
5
2:04.21p
Kevin Norman
Omni
11
4
2:04.29p
Nicolas Chevalier
Magnus Aquatic Group
13
3
2:04.53p
Richard Ulatowski
Woodbridge Aquatic Club
9
4
2:05.75p
Michael Baity
Piranha Swim Club
9
5
2:06.04p
Jeffrey Sudbury
Wilton Y Wahoos
9
6
2:06.18p
Christopher Prus
Cougar Aquatic Club
10
7
2:06.34p
Corey Swanson
Magnus Aquatic Group
10
3
2:06.36p
Matt Shack
Magnus Aquatic Group
10
6
2:06.55p
Jules Alexandre
Sonoco
3
4
2:06.82p
Christian Wolfgruber
Wilton Y Wahoos
13
5
2:07.28p
Ralph Rienzo
Hamden/North Haven
10
2
2:07.33p
Francis Driscoll
Westport/Weston YMCA
9
2
2:07.78p
Kit Elsworth
Hamden/North Haven
9
3
2:07.85p
Michael Traynor
Ridgefield Aquatic Club
7
3
2:07.88p
James Lamere
Omni
12
6
2:08.06p
Paul Sullivan
Magnus Aquatic Group
13
7
2:08.18p
Benjamin Levine
Aquabears
10
8
2:08.20p
John Geissinger
Piranha Swim Club
8
1
2:08.65p
Thomas Mazzaferro
Sonoco
8
6
2:08.66p
Erik McVeigh
Sonoco
1
5
2:08.73p
Gregory Neville
Sonoco
8
5
2:08.75p
Jeffrey Goldberg
Ridgefield Aquatic Club
8
2
2:09.08p
Bjorn Falk
Magnus Aquatic Group
11
8
2:09.09p
Peter Gollands
Patriot Swim Club
5
6
2:09.53p
Isaac Ebert
Cheshire Y Water Devils
6
8
2:09.66p
Jared Goodman
Cheshire Y Water Devils
7
2
2:09.81p
Ben Prue
Wilton Y Wahoos
7
8
2:09.90p
Michael Pohorylo
Aquabears
10
4
2:10.37p
Alexander Germain
Yankee Clippers Swim Team
6
5
2:10.37p
Daniel Garaffa Jr.
Sonoco
8
4
2:10.51p
Alexander Ware
Sonoco
9
8
2:10.57p
Kevin Lam
Zeus Swimming
6
4
2:10.68p
David Lebovitz
Wilton Y Wahoos
11
7
2:10.70p
Matthew Carlucci
Ridgefield Aquatic Club
5
4
2:10.82p
Gregory Perlstein
Laurel E. Hartford
7
1
2:11.07p
Joshua Tanz
Wilton Y Wahoos
6
2
2:11.09p
Adam Taft
Wilton Y Wahoos
5
7
2:11.29p
John Bellinger
Cheshire Y Water Devils
11
6
2:11.37p
Stephen Fixary
Piranha Swim Club
6
6
2:11.57p
Jeremy Doernberger
Woodbridge Aquatic Club
7
7
2:11.76p
Andrew Kosciuk
Cheshire Y Water Devils
4
4
2:11.90p
Tony Wareck
Magnus Aquatic Group
7
5
2:12.03p
Eric Pcholinski
Valley Shore Y Marlins
5
3
2:12.05p
Christopher Santoriello
Ridgefield Aquatic Club
3
8
2:12.12p
Jason Brown
Westport/Weston YMCA
5
1
2:12.13p
Alexander Meleg
Ridgefield Aquatic Club
9
1
2:12.20p
Timothy Smith
Magnus Aquatic Group
5
2
2:12.51p
Patrick Seeley
Ridgefield Aquatic Club
2
4
2:12.55p
Hanan Levin
Omni
2
8
2:13.10p
Kevin McDonald
Hamden/North Haven
4
5
2:13.21p
Patrick Collins
Laurel E. Hartford
4
2
2:13.35p
Michael Hoefling
Charter Oak - Dawn Letendre
8
8
2:13.87p
Quinn Tattle
Connecticut Aquatic Club
3
3
2:13.92p
Kamil Koszyk
Magnus Aquatic Group
6
3
2:13.94p
Stephen Polucha
Magnus Aquatic Group
12
2
2:13.98p
Michael Sullivan
Magnus Aquatic Group
4
3
2:14.02p
Peter Cegelka
Hamden/North Haven
10
1
2:14.25p
John Kingman
Wilton Y Wahoos
5
5
2:14.41p
Michael Dunn
Westport/Weston YMCA
1
2
2:14.44p
Benjamin Fay
Magnus Aquatic Group
12
1
2:14.76p
Marc Christian
Magnus Aquatic Group
13
1
2:14.88p
Next 100 Results