Toggle navigation
SwimmingTimes
Swimmers
Meets
Events
Teams
Mixed 100m Freestyle
North Island Short Course Cham
Swimmer
Team
Heat
Lane
Place
Time
Christopher McLaren
Levin
9
3
1
57.80
Colin Blair
South City
9
5
1
58.67
Giles Walker
South City
9
4
1
1:00.40
Benoit Lavigne
Harbour Capital
9
2
2
1:01.47
Leonard Gildenhuys
North Shore
8
3
1
1:02.32
Richard Smith
Manukau
9
1
1
1:03.58
Darryl Blunsdon
Katikati
9
6
2
1:03.61
Benson Taylor
Harbour Capital
8
4
3
1:04.98
Rebecca Perrott
Levin
8
2
1
1:05.45
Michael Harrison
South City
8
5
1
1:06.47
Lapo Nustrini
South City
8
6
2
1:06.86
Jinsi Lee
Newmarket Masters
7
5
3
1:07.74
Dawn Walker
South City
8
1
1
1:08.08
Roger Parkinson
Masterton
7
3
2
1:10.16
Ollie Mikosza
Opole City Poland
6
4
1
1:10.90
Audrey Sharma
Manukau
7
1
1
1:11.20
Peter Jamieson
Waitakere City
7
6
1
1:11.93
Sue Duffell
Manukau
6
5
2
1:13.47
Elizabeth Hayes
South City
6
3
1
1:13.81
Joanna Godwin
New Plymouth Seals
6
2
2
1:13.84
Paul Williams
Eastern Bay Fur Seals
7
2
2
1:14.32
Kathy Barclay
South City
6
1
3
1:15.96
Jenny McShane
North Shore
4
4
2
1:16.88
Tony Shacklock
South City
5
3
3
1:19.22
Vince Kirrane
South City
5
2
4
1:19.82
Angela Oliver
South City
4
3
3
1:20.38
Bruce Howarth
Te Awamutu
5
4
4
1:21.01
Julie Gunthorp
North Shore
5
5
1
1:21.89
Eddie Vowles
Whakatane
5
6
1
1:23.24
David Walker
South City
3
2
5
1:23.86
Ann Browett
Newmarket Masters
2
5
1
1:24.55
Colin Feltoe
New Plymouth Seals
4
2
1
1:24.97
Dianne Grogan
South City
3
1
1
1:26.36
Fiona Grigg
South City
4
5
4
1:27.94
Liz Davidson
North Shore
4
1
4
1:30.94
Keith Richmond
Whakatane
4
6
2
1:34.16
Lesley Parkin
Levin
3
4
2
1:35.24
Margaret Bell
South City
3
5
3
1:37.23
Sue Pollard
North Shore
3
3
1
1:37.46
Denise Munday
South City
3
6
5
1:37.96
Linda Feltoe
New Plymouth Seals
2
2
4
1:38.94
Ron Parkin
Levin
2
4
1
1:40.75
Barry Davies
South City
2
3
2
1:48.28
Graeme Parkes
Te Awamutu
2
6
3
1:50.86
Annette Fowler
Whakatane
2
1
2
1:51.35
Max Fowler
Whakatane
1
3
2
1:52.88
Sidney Salek
Durham Light
1
5
1
1:55.35
Annette Whittle
Te Awamutu
1
4
5
2:01.34
Mary Brewer
Te Awamutu
1
2
6
2:11.19
David Donaldson
South City
7
4
NS
Jenny Rankine
Team Auckland
5
1
NS
Liesl Ploos van Amstel
North Shore
6
6
NS