Men's 500 Freestyle | |||||
---|---|---|---|---|---|
Swimmer | Team | Heat | Lane | Place | Time |
Matt Coan | University of Florida | 2 | 7 | 1 | 4:30.59 |
Dan White | Lake County Aquatics | 2 | 3 | 2 | 4:30.64 |
Andrew Swenson | University of Florida | 2 | 4 | 3 | 4:33.39 |
Yi Saw | The Bolles School Sharks | 2 | 6 | 4 | 4:34.00 |
Scott Mullervy | University of Florida | 2 | 5 | 5 | 4:34.03 |
Chris Sullivan | Swim Florida | 2 | 8 | 6 | 4:36.92 |
Tuck-Kar Wong | The Bolles School Sharks | 1 | 2 | 9 | 4:37.06 |
Eric Shrestha | Area Tallahassee Aquatic Club | 2 | 1 | 7 | 4:37.17 |
Robbie Fischetti | University of Florida | 1 | 6 | 10 | 4:37.71 |
Chris George | The Bolles School Sharks | 2 | 2 | 8 | 4:38.06 |
Elliot Meena | University of Florida | 1 | 4 | 11 | 4:40.79 |
Matthew Norton | Daytona Beach Swimming | 2 | 5 | 1 | 4:40.98 |
Mitchell Snyder | Saint Petersburg Aquatics | 2 | 4 | 2 | 4:41.08 |
Patrick O'Malley | Seminole Aquatics | 2 | 3 | 3 | 4:41.54 |
Cameron Dyer | The Bolles School Sharks | 2 | 2 | 4 | 4:43.67 |
Richard Bullock | Clearwater AquaticsTeam | 2 | 6 | 5 | 4:44.06 |
David Michelson | Trinity Prep Aquatics | 1 | 5 | 12 | 4:45.39 |
Andrew Phelps | Patriot Aquatics | 1 | 1 | 13 | 4:45.60 |
Daniel Voss | Ymca Team Orlando | 1 | 4 | 9 | 4:45.87 |
Scott Drews | The Bolles School Sharks | 1 | 8 | 14 | 4:46.05 |
Andrew Cunningham | North Central Florida YMCA | 2 | 1 | 6 | 4:46.38 |
Rodrigo Cunha | Greater Tampa Swimming Assoc. | 1 | 3 | 15 | 4:47.19 |
Michael Rice | University of Florida | 1 | 7 | 16 | 4:50.18 |
Michael Kingman | Highlander Aquatics | 2 | 8 | 7 | 4:52.91 |
Shawn Erickson | Area Tallahassee Aquatic Club | 1 | 3 | 10 | 4:53.20 |
Andrew Stoddard | Saint Petersburg Aquatics | 1 | 5 | 11 | 4:53.27 |
Daniel Gutierrez | Ymca Team Orlando | 1 | 7 | 12 | 4:57.05 |
Adam Epstein | Ymca Team Orlando | 2 | 7 | 8 | 4:57.84 |
Douglas Potvin | Ymca Team Orlando | 1 | 1 | 13 | 4:58.50 |
Nathan Modglin | Swim Florida | 1 | 2 | 14 | 4:59.26 |
Scott Gunter | Southside Athletic Club | 1 | 6 | 15 | 5:00.05 |
Russell Snyder | Saint Petersburg Aquatics | 1 | 8 | 16 | 5:06.26 |
Andrew Swenson | University of Florida | 4 | 6 | 1 | 4:37.00p |
Scott Mullervy | University of Florida | 2 | 6 | 2 | 4:37.28p |
Dan White | Lake County Aquatics | 3 | 5 | 3 | 4:37.39p |
Yi Saw | The Bolles School Sharks | 4 | 5 | 4 | 4:38.60p |
Chris George | The Bolles School Sharks | 2 | 5 | 5 | 4:39.30p |
Matt Coan | University of Florida | 3 | 6 | 6 | 4:39.36p |
Eric Shrestha | Area Tallahassee Aquatic Club | 4 | 4 | 7 | 4:40.25p |
Chris Sullivan | Swim Florida | 3 | 4 | 8 | 4:41.72p |
Elliot Meena | University of Florida | 4 | 8 | 9 | 4:41.82p |
Mitchell Snyder | Saint Petersburg Aquatics | 3 | 5 | 1 | 4:43.44p |
Matthew Norton | Daytona Beach Swimming | 2 | 6 | 2 | 4:43.86p |
David Michelson | Trinity Prep Aquatics | 2 | 7 | 10 | 4:44.16p |
Patrick O'Malley | Seminole Aquatics | 2 | 5 | 3 | 4:44.30p |
Rodrigo Cunha | Greater Tampa Swimming Assoc. | 4 | 7 | 11 | 4:44.32p |
Robbie Fischetti | University of Florida | 2 | 4 | 12 | 4:44.79p |
Tuck-Kar Wong | The Bolles School Sharks | 4 | 3 | 13 | 4:44.86p |
Jordan Hershberger | Sarasota YMCA Sharks | 4 | 2 | 14 | 4:44.92p |
Christopher Crete | Sarasota YMCA Sharks | 3 | 4 | 4 | 4:45.03p |
Richard Bullock | Clearwater AquaticsTeam | 4 | 5 | 5 | 4:45.41p |
Michael Rice | University of Florida | 3 | 2 | 15 | 4:45.77p |
Cameron Dyer | The Bolles School Sharks | 3 | 6 | 6 | 4:46.36p |
Andrew Phelps | Patriot Aquatics | 2 | 8 | 16 | 4:46.63p |
Scott Drews | The Bolles School Sharks | 3 | 3 | 17 | 4:46.71p |
Jon Eckert | Daytona Beach Swimming | 3 | 8 | 18 | 4:46.80p |
Bruce Milburn | Space Coast Swimming | 4 | 10 | 19 | 4:50.44p |
Adam Epstein | Ymca Team Orlando | 4 | 6 | 7 | 4:50.54p |
Andrew Cunningham | North Central Florida YMCA | 2 | 4 | 8 | 4:50.76p |
Nick Gleason | Swim Florida | 4 | 1 | 20 | 4:52.90p |
Michael Kingman | Highlander Aquatics | 2 | 7 | 9 | 4:53.35p |
Joseph Ravenna | Swim Florida | 3 | 7 | 21 | 4:53.45p |
Daniel Voss | Ymca Team Orlando | 4 | 4 | 10 | 4:54.22p |
Howard Combs | Swim Florida | 4 | 9 | 22 | 4:54.51p |
Kunakorn Yimsomruay | The Bolles School Sharks | 2 | 3 | 23 | 4:54.90p |
Andrew Stoddard | Saint Petersburg Aquatics | 3 | 7 | 11 | 4:55.33p |
Shawn Erickson | Area Tallahassee Aquatic Club | 4 | 2 | 12 | 4:55.50p |
Scott Gunter | Southside Athletic Club | 3 | 8 | 13 | 4:56.37p |
Chris Charon | Trinity Prep Aquatics | 3 | 9 | 24 | 4:57.15p |
Nathan Modglin | Swim Florida | 2 | 3 | 14 | 4:57.85p |
Daniel Gutierrez | Ymca Team Orlando | 3 | 3 | 15 | 4:58.95p |
Edmund Pikula | Ymca Team Orlando | 2 | 9 | 25 | 4:59.58p |
Adam Brown | Seminole Aquatics | 2 | 1 | 26 | 5:00.46p |
Douglas Potvin | Ymca Team Orlando | 4 | 8 | 16 | 5:00.95p |
Matthew Attal | Tbay Unattached | 3 | 10 | 27 | 5:01.22p |
Dominec DiDomenico | Tampa Bay Community Aquatics | 3 | 1 | 28 | 5:02.02p |
Russell Snyder | Saint Petersburg Aquatics | 2 | 8 | 17 | 5:02.79p |
Daniel Bradford | Ymca Team Orlando | 4 | 1 | 18 | 5:02.85p |
Daniel Brancaccio | Gulf Coast Swim Team | 4 | 7 | 19 | 5:03.25p |
Alex Landt | Central Florida Marlins | 1 | 4 | 29 | 5:03.40p |
Lloyd Owens | Ymca Team Orlando | 2 | 10 | 20 | 5:03.43p |
Chris Hawkins | The Bolles School Sharks | 2 | 9 | 21 | 5:04.08p |
John Shedd IV | Central Florida Marlins | 4 | 9 | 22 | 5:04.13p |
Kyle Stublen | Swim Florida | 3 | 2 | 23 | 5:07.06p |
Spencer Maglich | Sarasota YMCA Sharks | 2 | 2 | 30 | 5:07.12p |
William Porter | Gulf Coast Swim Team | 1 | 5 | 31 | 5:07.29p |
Matthew Todd | Swim Florida | 3 | 1 | 24 | 5:07.79p |
Michael Bakich | Lake County Aquatics | 1 | 7 | 25 | 5:08.63p |
Jonathan Clow | Area Tallahassee Aquatic Club | 4 | 10 | 26 | 5:09.49p |
Cameron Chambers | Saint Petersburg Aquatics | 1 | 6 | 32 | 5:09.95p |
Nicholas Zuerlein | Team New Tampa YMCA | 3 | 10 | 27 | 5:10.11p |
Stephen Sheridan | Carrollwood Village Swim Team | 2 | 2 | 28 | 5:10.73p |
Kevin Undeck | Ymca Team Orlando | 1 | 6 | 29 | 5:10.76p |
Alex Metka | West Florida Lightning Aquatic | 4 | 3 | 30 | 5:14.19p |
Marc Wollenschlaeger | Central Florida Marlins | 3 | 9 | 31 | 5:15.11p |
Ansel Hillmer | Carrollwood Village Swim Team | 1 | 5 | 32 | 5:17.53p |
Matthew Sutton | Tampa Bay Community Aquatics | 1 | 4 | 33 | 5:28.19p |
Tyler Wright | Southside Athletic Club | 2 | 1 | 34 | 5:30.08p |