Toggle navigation
SwimmingTimes
Swimmers
Meets
Events
Teams
Men's 100 Backstroke
Pinellas County Athletic Confe
Swimmer
Team
Heat
Lane
Place
Time
Mate Fabian
Countryside
2
3
1
51.80
Matthew Thompson
Seminole
2
4
2
52.21
Ryan McRae
Palm Harbor University
2
5
3
55.39
Zach Perrotti
Palm Harbor University
2
6
4
56.41
Terrence Decker
Northeast
2
2
5
59.02
tommy jockers
St. Petersburg
2
7
6
59.08
Nung Bedell
Northeast
2
1
7
1:01.84
Phillip Malecot
Osceola
1
5
9
1:02.00
Stefan Dajanovic
Dixie Hollins
1
4
10
1:02.81
Jared Peltz
Palm Harbor University
2
8
8
1:03.38
Zachary Means
Lakewood
1
3
11
1:03.72
christian shackton
Clearwater
1
6
12
1:05.04
Nate Mayer
Palm Harbor University
1
2
13
1:05.57
Jacob Azar
Seminole
1
7
14
1:06.61
Michael Piatt
Countryside
1
1
15
1:08.42
mathew tittle
Dunedin
1
8
16
1:08.50
Matthew Thompson
Seminole
6
4
1
53.42p
Ryan McRae
Palm Harbor University
5
4
2
55.56p
Mate Fabian
Countryside
7
4
3
55.92p
Zach Perrotti
Palm Harbor University
7
5
4
58.18p
Terrence Decker
Northeast
6
5
5
1:00.11p
tommy jockers
St. Petersburg
7
3
6
1:00.79p
Nung Bedell
Northeast
5
5
7
1:01.30p
Jared Peltz
Palm Harbor University
6
6
8
1:03.58p
Stefan Dajanovic
Dixie Hollins
5
3
9
1:03.66p
Phillip Malecot
Osceola
6
3
10
1:03.90p
Zachary Means
Lakewood
7
2
11
1:04.08p
christian shackton
Clearwater
7
6
12
1:04.76p
Nate Mayer
Palm Harbor University
5
7
13
1:06.16p
Jacob Azar
Seminole
5
6
14
1:06.67p
Michael Piatt
Countryside
5
2
15
1:06.76p
mathew tittle
Dunedin
7
1
16
1:08.96p
Ryan Smith
Seminole
6
2
17
1:10.51p
Michael Anderson
East Lake
4
8
18
1:11.94p
John Torres
East Lake
7
8
19
1:12.14p
Sean Bittner
Lakewood
2
3
20
1:12.78p
Connor Schmidt
Osceola
4
3
21
1:13.21p
jackson crawford
Gibbs
7
7
22
1:13.39p
Kevin Klapker
Largo
5
8
23
1:13.88p
tyler west
Osceola
6
1
24
1:15.02p
Jeffery Newsome
St. Petersburg
6
8
25
1:15.86p
Connor Myers
Clearwater
5
1
26
1:16.43p
Jason Godfrey
Northeast
4
7
27
1:16.91p
Julius Lukas
St. Petersburg
3
4
28
1:19.61p
Derek Sanak
Seminole
6
7
29
1:19.97p
Yanni Kranis
East Lake
4
1
30
1:20.49p
Adam Friley
Boca Ciega
3
6
31
1:21.80p
Parker Fox
Lakewood
1
3
32
1:21.95p
calvin hill
St. Petersburg
4
4
33
1:22.62p
Adam Shown
Osceola
3
2
34
1:24.12p
Austin Crawford
Gibbs
3
7
35
1:25.92p
Ian Lindsey
Gibbs
2
7
36
1:26.99p
Jacob Polukoff
Countryside
3
5
37
1:27.46p
William Grindey
Tarpon Springs
3
3
38
1:28.06p
Hayden Listle
Tarpon Springs
2
5
39
1:32.05p
Zach Mills
Largo
3
8
40
1:36.64p
Marcus Berhman
Pinellas Park
2
6
41
1:44.46p
Christian Ramiez
Countryside
2
2
42
2:21.03p
David Beck
Northeast
4
2
NSp
Joshua Beacom
East Lake
4
5
NSp
Christian White
Largo
3
1
NSp
Ian Cox
Pinellas Park
1
5
DQp
Aaron Hall
Boca Ciega
4
6
NSp
Cole Hardman
Lakewood
2
4
NSp
Branden Henry
Largo
1
4
DQp