Men's 200 Individual Medley | |||||
---|---|---|---|---|---|
Swimmer | Team | Heat | Lane | Place | Time |
Bernd Zeruhn | Schroeder | 12 | 4 | 1 | 1:58.83 |
Mark Smith | Suncoast | 12 | 5 | 2 | 2:03.47 |
Dirk Marshall | Greater Houston | 9 | 4 | 1 | 2:03.51 |
Brian Spaulding | Orlando Aquatic Center | 13 | 4 | 1 | 2:04.41 |
C Halfast | Suncoast | 11 | 5 | 1 | 2:04.64 |
Rich Landry | Andover/North Andover | 11 | 6 | 2 | 2:04.99 |
Mark Mulligan | Orlando Downtown | 12 | 6 | 3 | 2:05.05 |
Jack Groselle | Powel Crosley | 7 | 5 | 1 | 2:06.07 |
John Galloway | Suncoast | 11 | 3 | 3 | 2:06.14 |
Jack Thomas | Sarasota | 12 | 3 | 4 | 2:07.55 |
Michael Yunker | Andover/North Andover | 12 | 2 | 5 | 2:08.80 |
Adrian Figueroa | Pittsburgh Downtown | 13 | 6 | 1 | 2:09.28 |
Kyle Steffen | Schroeder | 13 | 3 | 2 | 2:10.08 |
Steven Franklin | Powel Crosley | 7 | 4 | 2 | 2:10.17 |
Joshua Usdavin | Wesport/Weston | 13 | 2 | 3 | 2:10.38 |
Franklin Halley | Beavercreek | 7 | 3 | 3 | 2:10.49 |
Mark Drennen | Sarasota | 7 | 2 | 4 | 2:11.19 |
John McCall | Orlando Aquatic Center | 5 | 3 | 1 | 2:11.70 |
Tom Bliss | Orlando Aquatic Center | 7 | 1 | 5 | 2:12.02 |
Edward Clissold | Sarasota | 13 | 5 | 4 | 2:12.08 |
Gary Matyko | South Hills | 5 | 4 | 2 | 2:12.64 |
Steve Allbritton | Suncoast | 6 | 6 | 6 | 2:13.10 |
James Russell | Joliet | 11 | 1 | 4 | 2:13.44 |
Tim Erickson | West Broward Co | 7 | 7 | 7 | 2:13.95 |
Byron Stout | Suncoast | 11 | 8 | 5 | 2:14.33 |
Darek Hahn | South Hills | 10 | 3 | 6 | 2:14.88 |
Daniel Rogacki | Andover/North Andover | 3 | 4 | 1 | 2:15.44 |
Craig Lanza | Schroeder | 11 | 7 | 7 | 2:16.10 |
Hubie Kerns | Palisades-Malibu | 5 | 6 | 3 | 2:17.55 |
Michael Smith | Suncoast | 9 | 6 | 2 | 2:18.01 |
Charles Case | Andover/North Andover | 10 | 4 | 8 | 2:18.13 |
David Weeks | Beavercreek | 9 | 2 | 3 | 2:18.35 |
James Cottam | Western North Carolina | 6 | 4 | 8 | 2:18.98 |
Jake Gulick | Wesport/Weston | 9 | 5 | 4 | 2:19.86 |
George Schmidt | West Broward Co | 5 | 5 | 4 | 2:20.48 |
Rudy Vazmina | Sarasota | 5 | 2 | 5 | 2:20.89 |
Roland Beneke | Northwest | 9 | 3 | 5 | 2:21.58 |
Charlie Dailey | Greater Erie | 6 | 2 | 9 | 2:21.83 |
Frank Thompson | Plymouth | 5 | 7 | 6 | 2:23.97 |
Nick Burley | Anne Arundel County | 6 | 3 | 10 | 2:25.04 |
Thomas Zehmisch | Pittsburgh Downtown | 8 | 4 | 6 | 2:25.27 |
Jeff Barany | Wesport/Weston | 12 | 7 | 6 | 2:25.35 |
Rick Battistini | Andover/North Andover | 7 | 8 | 11 | 2:25.45 |
Philip Hoge | Anne Arundel County | 6 | 5 | 12 | 2:25.74 |
Larry Lanza | Schroeder | 10 | 6 | 9 | 2:26.85 |
James Donnelly | Sarasota | 4 | 4 | 7 | 2:27.31 |
Gaard Arneson | Plymouth | 3 | 3 | 2 | 2:28.50 |
Michael Collins | Anne Arundel County | 9 | 8 | 7 | 2:28.86 |
John O'Horo | Andover/North Andover | 12 | 1 | 7 | 2:29.47 |
Robert Davie | Sarasota | 4 | 5 | 8 | 2:29.91 |
Fred Myers | Andover/North Andover | 5 | 1 | 9 | 2:32.61 |
Jack Iliff | Anne Arundel County | 3 | 2 | 3 | 2:32.62 |
Burwell Jones | Sarasota | 1 | 5 | 1 | 2:32.81 |
Charles Locko | Palisades-Malibu | 5 | 8 | 10 | 2:34.15 |
Michael Sparks | Boca Raton | 10 | 8 | 10 | 2:34.40 |
Chris Ostrom | Anne Arundel County | 3 | 5 | 4 | 2:34.71 |
Mick Petersen | Greater Houston | 10 | 1 | 11 | 2:36.84 |
Will Wright | Andover/North Andover | 8 | 5 | 8 | 2:37.12 |
Thomas Bird | Schroeder | 6 | 7 | 13 | 2:37.84 |
Michael Laux | Wesport/Weston | 2 | 6 | 1 | 2:38.22 |
Gary Trimble | Anne Arundel County | 2 | 7 | 2 | 2:40.18 |
Cav Cavanaugh | West Broward Co | 2 | 3 | 1 | 2:40.78 |
John Zeigler | Metro Atlanta | 3 | 7 | 5 | 2:43.57 |
Robert Swan | Andover/North Andover | 8 | 3 | 9 | 2:45.01 |
Bill Conlon | Suncoast | 8 | 6 | 10 | 2:45.38 |
James Redic | Collier County | 3 | 6 | 6 | 2:47.27 |
Alan Rapperport | West Broward Co | 2 | 4 | 2 | 2:52.21 |
Sid Hall | Powel Crosley | 2 | 2 | 3 | 3:01.27 |
Robert MacDonald | West Broward Co | 1 | 6 | 2 | 3:09.40 |
James Browne | West Broward Co | 2 | 8 | 3 | 3:18.74 |
Allan Rose | South Hills | 2 | 5 | 4 | 3:22.61 |
Stephen Mullins | McGaw | 1 | 4 | 3 | 3:26.97 |
John Collings | Anne Arundel County | 1 | 3 | 1 | 4:19.02 |
Doug Strong | Monroe County | 1 | 2 | 2 | 5:08.60 |
Bob Doud | Battle Creek | 1 | 8 | 1 | 5:14.50 |
E McCullough | West Broward Co | 1 | 7 | 1 | 6:16.21 |
Scot Weiss | Orlando Aquatic Center | 10 | 7 | NS | |
Casey Claflin | Sarasota | 7 | 6 | NS | |
Kent Ley | Sarasota | 9 | 7 | NS | |
Bill Cox | Ashland | 9 | 1 | DQ | |
Roderick O'Connor | Suncoast | 10 | 2 | NS | |
Robert Carr | Wesport/Weston | 11 | 2 | NS | |
Gordon Haines | Anne Arundel County | 4 | 6 | DQ | |
Winston Ritchey | Sarasota | 11 | 4 | NS | |
Mark Lewis | Cedar Rapids | 10 | 5 | DQ | |
Richard Evans | Plymouth | 1 | 1 | DQ | |
Dick Chisholm | Powel Crosley | 2 | 1 | DQ | |
Frank McQuiggan | Greater Providence | 4 | 3 | NS |