Men's 1000 Freestyle | |||||
---|---|---|---|---|---|
Swimmer | Team | Heat | Lane | Place | Time |
Jerry DeMuro | Hockomock | 10 | 4 | 1 | 10:17.35 |
William Hempel | Suncoast | 10 | 1 | 2 | 10:25.96 |
Barry Dittus | Schroeder | 10 | 3 | 1 | 10:35.61 |
Ron Collins | Suncoast | 9 | 8 | 2 | 10:50.40 |
Bill Powers | Pittsburgh East Suburban | 9 | 5 | 1 | 10:50.64 |
Tim Erickson | West Broward Co | 10 | 7 | 3 | 10:54.83 |
Rick Walker | Sarasota | 10 | 2 | 1 | 10:56.35 |
Phil Dodson | Schroeder | 9 | 7 | 2 | 10:56.46 |
Franklin Halley | Beavercreek | 9 | 1 | 4 | 10:59.27 |
Russell Frazier | Suncoast | 9 | 2 | 5 | 11:11.17 |
Craig Lanza | Schroeder | 8 | 2 | 2 | 11:18.62 |
Paul Brown | Cedar Rapids | 9 | 6 | 3 | 11:19.24 |
Timothy Kennedy | Suncoast | 7 | 3 | 6 | 11:24.13 |
Gaard Arneson | Plymouth | 7 | 2 | 1 | 11:24.64 |
Jake Gulick | Wesport/Weston | 6 | 8 | 4 | 11:24.91 |
Frank Thompson | Plymouth | 8 | 5 | 3 | 11:25.37 |
Thomas Schwartz | Sarasota | 1 | 3 | 5 | 11:27.21 |
Gerald Sullivan | Tri-Community | 7 | 7 | 4 | 11:30.33 |
Philip Hoge | Anne Arundel County | 8 | 6 | 7 | 11:33.11 |
John Brockenbrough | Pittsburgh East Suburban | 7 | 6 | 6 | 11:42.28 |
Fred Nellis | Plymouth | 7 | 5 | 8 | 11:42.45 |
Larry Lanza | Schroeder | 8 | 1 | 3 | 11:50.12 |
Karl Kolb | West Broward Co | 8 | 7 | 7 | 11:54.66 |
Jack Zakim | South Hills | 6 | 4 | 2 | 12:08.49 |
David Harrison | Central Bucks | 6 | 5 | 1 | 12:10.54 |
Will Parsons | Anne Arundel County | 6 | 2 | 1 | 12:15.22 |
Frank McQuiggan | Greater Providence | 6 | 3 | 5 | 12:23.03 |
Christopher Krueger | Andover/North Andover | 5 | 3 | 1 | 12:24.05 |
Fred Myers | Andover/North Andover | 7 | 4 | 6 | 12:25.75 |
Steve Meltz | Andover/North Andover | 6 | 7 | 9 | 12:29.43 |
Barry Shields | South Hills | 5 | 2 | 7 | 12:37.26 |
Harry Varnas | Palisades-Malibu | 5 | 7 | 10 | 12:45.62 |
Howard Tocman | Andover/North Andover | 6 | 1 | 8 | 12:46.45 |
Paul Cain | Anne Arundel County | 7 | 1 | 11 | 12:49.31 |
Jens Volker | South Hills | 5 | 1 | 4 | 12:54.29 |
Robert Swan | Andover/North Andover | 5 | 6 | 9 | 13:13.80 |
Pete Westland | Metrowest | 4 | 5 | 10 | 13:40.17 |
Joseph Jackins | Anne Arundel County | 4 | 6 | 3 | 13:42.92 |
Tom Leonard | Suncoast | 4 | 2 | 5 | 13:47.59 |
Andy Voikos | Cape Cod | 5 | 8 | 1 | 14:07.52 |
James Zurcher | Orlando Aquatic Center | 3 | 3 | 2 | 14:08.13 |
Dick Chisholm | Powel Crosley | 4 | 4 | 3 | 14:37.49 |
Eric Venn | Schroeder | 1 | 4 | 6 | 14:46.28 |
Christopher Smith | Greater Toronto | 4 | 7 | 1 | 14:55.24 |
Gordon Haines | Anne Arundel County | 4 | 3 | 8 | 15:11.58 |
Rick Trevison | Collier County | 3 | 2 | 2 | 15:27.87 |
Jimmy Goldman | South Hills | 3 | 1 | 4 | 15:50.90 |
Philip Kerr | Anne Arundel County | 4 | 1 | 5 | 15:52.56 |
Richard Colby | Andover/North Andover | 3 | 4 | 12 | 16:00.21 |
James Pitts | West Broward Co | 2 | 4 | 2 | 16:08.44 |
Leonard Silverstein | West Broward Co | 2 | 3 | 6 | 16:31.90 |
James Kearns | Andover/North Andover | 2 | 2 | 13 | 16:35.83 |
Francis Reed | Suncoast | 4 | 8 | 3 | 16:49.47 |
Frank Ganoczy | Anne Arundel County | 2 | 6 | 7 | 17:45.07 |
Stephen Sarro | Andover/North Andover | 1 | 6 | 2 | 18:09.29 |
Thomas Powers | Anne Arundel County | 2 | 1 | 3 | 18:17.57 |
Don Korten | Battle Creek | 2 | 5 | 1 | 18:37.69 |
Al Brasseur | Michiana | 2 | 8 | 4 | 19:03.58 |
Alex Ramirez-Miller | Suncoast | 1 | 5 | 2 | 19:25.57 |
Bruce McPherson | Anne Arundel County | 1 | 8 | 14 | 22:32.19 |
Bob Doud | Battle Creek | 1 | 7 | 1 | 22:41.92 |
Cliff Kelbaugh | Anne Arundel County | 1 | 2 | 4 | 23:21.96 |
Elliott Schofield | Suncoast | 1 | 1 | 2 | 27:23.81 |
J. Mahoney | Andover/North Andover | 3 | 8 | NS | |
Thomas Wolfe | Metrowest | 5 | 4 | NS | |
Stephen Mullins | McGaw | 3 | 6 | NS | |
Michael Stollmeyer | Collier County | 3 | 7 | NS | |
Bill Cox | Ashland | 7 | 8 | NS | |
Jeff Strnad | Palisades-Malibu | 8 | 4 | NS | |
Neal Wallace | Pittsburgh Downtown | 8 | 3 | NS | |
Larry Black | Sarasota | 10 | 6 | NS | |
Robert Davie | Sarasota | 9 | 3 | NS | |
Mark Drennen | Sarasota | 10 | 5 | NS | |
Peter Goldman | South Hills | 5 | 5 | NS | |
King Lotz | Suncoast | 10 | 8 | NS | |
Doug Strong | Monroe County | 2 | 7 | NS | |
Jack Geoghegan | Wesport/Weston | 6 | 6 | NS | |
Alberto Perez | Orlando Aquatic Center | 9 | 4 | NS | |
Lewis Ase | Schroeder | 3 | 5 | NS |