Toggle navigation
SwimmingTimes
Swimmers
Meets
Events
Teams
Women's 1650yd Freestyle
YMCA Masters Nationals
Swimmer
Team
Heat
Lane
Place
Time
Charlotte Peterson
Orlando Aquatic
10
4
1
17:46.17
Kirstin Wilson
Arthur Jordan
10
5
1
19:00.74
Michele Fox
Andover
10
6
1
19:41.80
Constance Hallett
Portland
10
1
1
19:51.51
Marcia Cleveland
Westport/weston
10
7
2
19:52.16
Anne O'Dea
Arthur Jordan
10
3
3
19:54.90
Amy Carow
Fanwood Scotch Plains
9
6
2
20:12.42
Nancy Steadman-Martin
South Hills
10
8
1
20:23.54
Celia Devanney
South Broward
9
4
3
20:31.47
Rebecca Schmalz
South Broward
10
2
2
20:31.50
Kate Benes
Schroeder
9
3
3
20:38.91
Debbie Wilson
Rapid City
9
5
2
20:56.42
Beverly Amick
Winston Salem
9
1
3
21:19.52
Lisa Picek
Arthur Jordan
8
4
1
21:21.35
Carol Ide
South Hills
9
7
4
21:24.93
Chris Pedersen
Arthur Jordan
8
7
4
21:29.56
Rosanna Sikora
South Hills
8
3
4
21:30.67
Suzie Fisch
Anne Arundel Co
6
2
2
21:32.64
Diana Mokler
Limestone
8
5
5
21:37.60
Rebecca Poulo
Andover
7
5
4
21:59.22
Tricia Raines
South Hills
8
1
3
22:02.41
Nancy Hormann
Arthur Jordan
7
6
5
22:22.03
Adrienne Quill
Arthur Jordan
7
8
6
22:23.68
Kay Williamson
Anne Arundel Co
8
6
6
22:24.87
Beth Foland
Arthur Jordan
8
8
5
22:41.64
Maryann Collins
Anne Arundel Co
7
3
5
22:45.81
Sally Creason
Franklin
7
4
7
22:49.38
Jo Brooks
Arthur Jordan
8
2
6
22:51.26
Joanne Kane
Anne Arundel Co
9
8
7
22:51.76
Viki Anders
Anne Arundel Co
6
6
1
22:58.25
Bridget Bailie
Arthur Jordan
6
5
4
23:01.46
Cheryl Gettelfinger
Arthur Jordan
7
2
8
23:11.61
Rita Polatin
Metowest
7
1
9
23:15.85
Alexandra Weymouth
Arthur Jordan
4
5
5
23:23.94
Helen Ederer
South Broward
6
7
8
23:43.54
Marcia Misiorski
Andover
6
1
10
24:06.62
Colleen Winans
Anne Arundel Co
7
7
11
24:30.82
Suzanne Grebe
Franklin
6
4
12
24:32.65
Jan Johnson
Arthur Jordan
6
8
9
24:46.00
Ann Svenson
South Hills
2
6
1
24:53.15
Susan Taylor
Anne Arundel Co
5
5
13
24:55.98
Linda Rudie
Anne Arundel Co
5
4
14
24:57.00
Ilyse Hildebrand
Arthur Jordan
5
2
6
25:16.55
Tina Myers
Arthur Jordan
6
3
15
25:22.22
Tingle Barnes
South Hills
2
7
2
25:27.00
Deb Sarro
Andover
4
2
7
25:30.82
Nancy Brown
Anne Arundel Co
2
4
1
25:39.01
Carol Yunker
Andover
2
3
3
25:51.94
Patty Devanny
Anne Arundel Co
5
3
16
25:57.42
Joni Childress
Franklin
5
6
10
26:10.31
Bonnie Ferreira
Anne Arundel Co
5
7
8
26:11.52
Judy Michel
South Hills
2
9
4
26:16.49
Kristen Phillips
Pittsfield
4
6
9
26:57.60
Joyce Brewer
Pittsfield
5
8
11
27:22.98
Katharine Connolly
Andover
5
1
17
27:27.30
Sandy Etnyre
Arthur Jordan
1
3
1
27:59.79
Helen Geoffrion
Palisades-Malibu
2
1
2
28:22.08
Joy Dvorak
Arthur Jordan
4
4
18
28:55.02
Ruth Kazez
Bellefonte
2
2
1
29:00.76
Joan Libby
Anne Arundel Co
2
10
3
29:23.77
Margaret Homans
South Broward
2
8
2
29:41.49
Susie Goldman
South Hills
1
5
4
29:50.39
Frances Weston
Anne Arundel Co
1
6
5
31:16.52
Elizabeth Gruber
Anne Arundel Co
4
3
2
31:57.89
Susan Rockafellow
Arthur Jordan
3
4
3
32:18.15
Barbara Wandel
Anne Arundel Co
1
4
5
32:38.75
Beverley Tucker
Western North Carolina
1
7
3
33:15.37
Esther Pelletier
Andover
1
8
1
34:18.59
Sue Cosper
Arthur Jordan
4
7
4
34:23.52
Cheryl Kinney
Anne Arundel Co
3
5
7
35:01.16
Sue Moucha
Brandon
3
3
19
35:54.21
Carol Hall
Arthur Jordan
3
6
5
35:54.71
Margaret Menges
South Hills
1
2
2
36:13.25
Betsy Rogan
Anne Arundel Co
1
1
4
37:31.70
Carol Walters
Buehler
1
9
6
38:48.21
Betty Lorenzi
Schroeder
2
5
NS
Jo Harrelson
Orlando Aquatic
9
2
NS