Men's 200 Butterfly | |||||
---|---|---|---|---|---|
Swimmer | Team | Heat | Lane | Place | Time |
Thomas Southmayd | Suburban Swim Center | 1 | 4 | 1 | 1:55.34 |
Christopher Gallagher | Trident Swim Club | 1 | 5 | 2 | 1:56.92 |
Thomas Johnson | Lancaster Aquatic Club | 1 | 4 | 1 | 1:57.21 |
Andrew Turkewitz | Pennaquatics | 1 | 5 | 2 | 2:00.06 |
Garrick Berberich | Bay Barracudas | 1 | 1 | 3 | 2:00.79 |
Yuchi Zhang | Columbia Aquatics Association | 2 | 3 | 9 | 2:01.80 |
Michael Williams | Nrg Swimming | 1 | 6 | 4 | 2:01.97 |
Patrick Quinn | Ocean County Ymca | 1 | 7 | 5 | 2:02.75 |
Michael Swanson | Trident Swim Club | 1 | 2 | 6 | 2:03.00 |
Travis Brennan | Three Village Swim Club | 2 | 5 | 10 | 2:04.71 |
Derek Nowak | Trident Swim Club | 2 | 8 | 11 | 2:05.15 |
Alex Goldsmith | Wsy Swimming | 2 | 6 | 12 | 2:05.25 |
Charley Carlin | Upper Main Line Ymca | 1 | 3 | 7 | 2:05.51 |
Ryan Kolynych | Suburban Swim Center | 2 | 4 | 13 | 2:06.00 |
Thomas Ferrigno | Malvern Swimming Association | 1 | 3 | 3 | 2:06.40 |
Evan Roseberry | Trident Swim Club | 1 | 2 | 4 | 2:07.78 |
Peter Reiter | Ridgewood Ymca | 1 | 7 | 5 | 2:08.16 |
David Stepp | Eagle Swim Team | 1 | 8 | 8 | 2:08.67 |
Richard Albertson | Bay Barracudas | 1 | 6 | 6 | 2:11.82 |
Audun Lier | Nrg Swimming | 2 | 2 | 14 | 2:21.66 |
Nathan Avers | Naval Academy Aquatic Club | 1 | 8 | 7 | 2:22.07 |
Barrett Pall | Three Village Swim Club | 1 | 1 | 8 | 2:24.12 |
Arthur Fortin | Three Village Swim Club | 2 | 1 | NS | |
Richard Mann | Five Star Swim Club | 2 | 7 | NS | |
Justin Smith | Mercersburg Academy | 6 | 5 | 1 | 1:54.99p |
Chad White | Unattached | 6 | 4 | 2 | 1:55.93p |
Kyle Almoney | Unattached | 5 | 4 | 3 | 1:58.08p |
Thomas Johnson | Lancaster Aquatic Club | 4 | 5 | 4 | 1:58.54p |
Timothy Wong | Mercersburg Academy | 5 | 3 | 5 | 1:58.64p |
Thomas Southmayd | Suburban Swim Center | 2 | 4 | 1 | 1:59.95p |
Chris Ippoliti | Upper Main Line Ymca | 6 | 1 | 6 | 2:00.25p |
Andrew Turkewitz | Pennaquatics | 5 | 6 | 7 | 2:00.76p |
Christopher Gallagher | Trident Swim Club | 1 | 4 | 2 | 2:00.94p |
Charley Carlin | Upper Main Line Ymca | 5 | 2 | 8 | 2:02.01p |
Jonathan Rollins | Va Assoc. For Comp. Swim | 5 | 5 | 9 | 2:02.39p |
Ian Clark | Upper Main Line Ymca | 6 | 3 | 10 | 2:02.45p |
Bryan Pinkston | Va Assoc. For Comp. Swim | 2 | 5 | 3 | 2:02.56p |
Jerome Clauser | Suburban Swim Center | 3 | 1 | 11 | 2:03.31p |
Michael Williams | Nrg Swimming | 4 | 6 | 12 | 2:03.72p |
Michael Swanson | Trident Swim Club | 5 | 1 | 13 | 2:03.78p |
Patrick Quinn | Ocean County Ymca | 6 | 8 | 14 | 2:05.08p |
Garrick Berberich | Bay Barracudas | 3 | 6 | 15 | 2:05.33p |
David Stepp | Eagle Swim Team | 2 | 2 | 16 | 2:05.77p |
Ryan Kolynych | Suburban Swim Center | 3 | 5 | 17 | 2:05.89p |
Thomas Ferrigno | Malvern Swimming Association | 1 | 3 | 4 | 2:06.76p |
Travis Brennan | Three Village Swim Club | 4 | 1 | 18 | 2:06.78p |
Yuchi Zhang | Columbia Aquatics Association | 6 | 2 | 19 | 2:06.95p |
Alex Goldsmith | Wsy Swimming | 6 | 7 | 20 | 2:07.11p |
Jonaid Lone | Ridgewood Ymca | 3 | 2 | 21 | 2:07.44p |
Richard Mann | Five Star Swim Club | 3 | 8 | 22 | 2:07.48p |
Mark Knepley | Upper Main Line Ymca | 4 | 3 | 23 | 2:08.06p |
Arthur Fortin | Three Village Swim Club | 2 | 3 | 24 | 2:09.03p |
Christopher Wills | Greater Baltimore Swim Assoc. | 1 | 6 | 5 | 2:09.29p |
Richard Albertson | Bay Barracudas | 2 | 7 | 6 | 2:09.53p |
Matt Kerlin | Mercersburg Academy | 4 | 7 | 25 | 2:09.59p |
Evan Roseberry | Trident Swim Club | 2 | 8 | 7 | 2:09.85p |
Derek Nowak | Trident Swim Club | 2 | 7 | 26 | 2:10.81p |
Patrick Ryan | Upper Main Line Ymca | 5 | 8 | 27 | 2:11.09p |
Ryan Wright | Boyertown Y Navy Seals | 2 | 3 | 8 | 2:11.59p |
Peter Reiter | Ridgewood Ymca | 2 | 6 | 9 | 2:11.67p |
Mike Carlin | Upper Main Line Ymca | 3 | 7 | 28 | 2:12.41p |
Jack Flynn | Unattached | 2 | 6 | 29 | 2:12.59p |
Kevin Dwyer | Hunterdon County Ymca | 4 | 8 | 30 | 2:12.65p |
Bryan Vagts | Naval Academy Aquatic Club | 5 | 7 | 31 | 2:13.75p |
Taylor Soxman | Suburban Swim Center | 1 | 6 | 32 | 2:14.17p |
Jonathan Kearney | Upper Main Line Ymca | 1 | 5 | 33 | 2:14.50p |
David Minkovsky | Eagle Swim Team | 1 | 4 | 34 | 2:15.61p |
Daniel Russell | Columbia Aquatics Association | 3 | 4 | 35 | 2:16.25p |
Barrett Pall | Three Village Swim Club | 2 | 2 | 10 | 2:21.05p |
Audun Lier | Nrg Swimming | 1 | 3 | 36 | 2:23.50p |
Adam Carpenter | Naval Academy Aquatic Club | 2 | 5 | 37 | 2:24.69p |
Nathan Avers | Naval Academy Aquatic Club | 2 | 1 | 11 | 2:25.34p |
Kevin Kozlowski | Three Village Swim Club | 3 | 3 | NSp | |
Mark Remaly | Bay Barracudas | 4 | 4 | NSp | |
Derek Oskutis | Hershey Aquatic Club | 1 | 2 | NSp | |
Anton White | Hawk Hill Swimming | 6 | 6 | NSp | |
Peter Cirka | Malvern Swimming Association | 2 | 4 | NSp | |
Joseph Wells | Pennaquatics | 4 | 2 | NSp | |
Andrew Soisson | Wsy Swimming | 1 | 7 | NSp |