Toggle navigation
SwimmingTimes
Swimmers
Meets
Events
Teams
Men's 200m Freestyle
2010 Central North Islands Cha
Next 100 Results
Swimmer
Team
Heat
Lane
Place
Time
Kane Radford
Swim Rotorua
4
4
1
1:55.83
Ashley Townsend
Ace
4
6
2
1:57.02
Blair Jacobs
Napier Aquahawks
4
3
3
1:57.39
William Griffith
Swim Rotorua
4
5
4
1:58.36
Aaryn Gandy
Whakatane
4
7
5
2:00.53
Hayden Eldridge
Swim Rotorua
3
5
1
2:01.40
Jordan Sherwood
Swim Rotorua
3
4
2
2:01.42
Mitchell Owen
Aquablades Swim Team
3
3
3
2:02.15
Brock Wilson
Flyers Swim Team
4
2
6
2:02.81
Michael Rasdall
Swim Rotorua
4
1
7
2:03.39
Shayne Kiekebosch
Ace
4
8
8
2:03.70
Perry Farrell
Mt Maunganui
3
6
4
2:03.73
Ryan Cooper
Flyers Swim Team
3
1
5
2:05.63
Carter Edgecombe
Ace
3
7
6
2:05.67
Jay Cadman-Kennedy
Iceburgs
3
2
7
2:05.99
Ben Nelson
Aquablades Swim Team
3
8
8
2:09.54
Cole McDowell
Thames
4
4
1
2:15.33
Jayden Laing
Wanganui
4
3
2
2:16.92
Steven Mead
Aquablades Swim Team
4
2
3
2:19.77
Edward Vos
United
4
5
4
2:20.03
Joshua McCormack
Thames
4
6
5
2:21.28
Callum Laroche
Howick Pakuranga
4
1
6
2:22.98
Connor McNamara-Spackman
Swim Rotorua
4
8
7
2:24.52
Michael McKillop
Iceburgs
4
7
8
2:25.19
George Williams
Otumoetai
3
4
1
2:25.47
James Meredith
Mt Maunganui
3
5
2
2:32.43
Fergus Smith
Wanganui
3
3
3
2:34.31
Blake Horne
Greerton
3
6
4
2:34.76
Jimmy Christey
Ace
3
7
5
2:35.94
Cameron Trethewey
Flyers Swim Team
3
2
6
2:40.00
Christopher Hughes
St Peters
3
1
7
2:40.93
Daniel Barron
Iceburgs
3
8
8
2:44.94
Duane Hampton
North Shore
13
3
1
1:57.63p
Kane Radford
Swim Rotorua
13
5
2
1:58.19p
William Griffith
Swim Rotorua
13
7
3
1:59.52p
Blair Jacobs
Napier Aquahawks
13
4
4
2:00.91p
Ashley Townsend
Ace
13
2
5
2:00.97p
Brock Wilson
Flyers Swim Team
12
5
6
2:01.69p
Aaryn Gandy
Whakatane
13
1
7
2:01.77p
Jordan Sherwood
Swim Rotorua
12
2
1
2:02.48p
Hayden Eldridge
Swim Rotorua
12
6
2
2:02.73p
Michael Rasdall
Swim Rotorua
13
8
8
2:02.79p
Shayne Kiekebosch
Ace
7
8
9
2:04.92p
Cameron Witney
Otumoetai
10
3
10
2:05.17p
Nicholas Berry
Coast
11
6
11
2:05.40p
Mitchell Owen
Aquablades Swim Team
12
7
3
2:05.83p
Perry Farrell
Mt Maunganui
11
7
4
2:05.92p
Jay Cadman-Kennedy
Iceburgs
11
5
5
2:06.03p
Nathan Murray
Aquablades Swim Team
11
1
12
2:06.19p
Carter Edgecombe
Ace
12
8
6
2:06.21p
Nathan Capp
Greerton
13
6
13
2:07.17p
Ryan Cooper
Flyers Swim Team
10
5
7
2:07.49p
Jasson Swart
Howick Pakuranga
10
7
14
2:08.69p
Jordan McCormack
Aquablades Swim Team
12
4
15
2:09.69p
Ben Nelson
Aquablades Swim Team
10
4
8
2:09.81p
Ben Gimblett
Swim Rotorua
11
8
16
2:10.14p
Luke Matthews
Swim Rotorua
10
8
9
2:10.19p
Joel Martin
Wanganui
9
5
17
2:10.33p
James Perry
Aquablades Swim Team
9
1
10
2:12.15p
Dylan Arlidge
Flyers Swim Team
8
2
11
2:12.64p
Thomas Ireton
Wanganui
8
5
12
2:13.32p
Jordan Ross
Wanganui
7
2
13
2:13.87p
Ben Kendall
Mt Maunganui
8
7
18
2:14.76p
Wharengaro Ruha
Swim Rotorua
6
8
14
2:14.88p
Max Hardie Boys
Aquablades Swim Team
8
4
15
2:15.47p
Vincent Nowak
Wanganui
7
5
19
2:16.09p
Cole McDowell
Thames
23
3
1
2:16.73p
Angus Brenkley
Palmerston North
9
6
20
2:16.74p
Joshua Ion
Ace
7
7
16
2:16.78p
Michael Zanden
Mt Maunganui
5
4
21
2:17.14p
Joel Rudolph
Wanganui
8
1
17
2:17.56p
Denholm Orr
Taupo
8
8
22
2:17.64p
Stanley O'toole
Greerton
9
3
18
2:17.66p
Jack Unsworth
Wanganui
6
2
19
2:18.15p
Oliver McCullough
Aquablades Swim Team
7
1
20
2:18.39p
Meihana Jolliffe
Roskill
6
4
23
2:18.44p
Rhys Stevenson
Ace
6
1
21
2:18.84p
Eliot Caldwell
Howick Pakuranga
5
1
22
2:19.38p
Wyatt McCollum
Thames
4
2
23
2:19.43p
Edward Vos
United
23
7
2
2:19.43p
Jack Clarke
Sundevils
8
6
24
2:20.04p
Jayden Laing
Wanganui
22
2
3
2:20.13p
Joshua McCormack
Thames
22
3
4
2:20.18p
Dylan Finnigan
Iceburgs
7
4
25
2:21.15p
Steven Mead
Aquablades Swim Team
23
5
5
2:21.39p
Michael McKillop
Iceburgs
23
8
6
2:23.02p
Callum Laroche
Howick Pakuranga
19
2
7
2:23.78p
Liam O'leary
Wanganui
3
8
26
2:23.85p
Hamish Black
Ace
21
5
8
2:24.73p
Connor McNamara-Spackman
Swim Rotorua
17
1
9
2:24.93p
Liam Van Den Brink
Palmerston North
3
5
27
2:25.12p
Hasitha Jayasinghe
Howick Pakuranga
2
3
28
2:25.15p
Lawrence Lickfold
Swim Rotorua
2
2
29
2:25.56p
Caleb Martin
Wanganui
22
4
10
2:25.66p
Ryan Dingle
Iceburgs
3
6
30
2:25.71p
Todd Dimmock
St Peters
5
6
31
2:25.89p
Matthew Anderson
Flyers Swim Team
22
5
11
2:26.21p
Michael Woods
Ace
21
3
12
2:26.30p
Charles Christey
Ace
20
7
13
2:27.36p
Michael Mills
Papatoetoe
3
1
32
2:29.85p
Next 100 Results