Men's 200 Individual Medley

Connecticut LSC Championships

      Next 100 Results
Swimmer Team Heat Lane Place Time
Nathan Bowie University Aquatic Club 2 5   2:00.44
Kevin Norman Omni Swim Club 2 6   2:01.34
Bill Monaghan Ridgefield Aquatic Club 2 2   2:01.91
Andrew Tattle Waves Central Aquatics 2 3   2:03.26
David Guernsey Cougar Aquatics Team 2 5   2:03.56
David Guernsey III Cougar Aquatics Team 2 5   2:03.56
Brett Jones University Aquatic Club 2 7   2:04.73
Daniel Vitagliano Hamden-North Haven 2 6   2:04.87
Christopher Perez Wilton Y Wahoos 2 8   2:04.89
Daniel Garaffa New England Saints 2 4   2:05.40
Paul Caciula Wilton Y Wahoos 2 9   2:06.65
Paul Caciula. Wilton Y Wahoos 2 9   2:06.65
Joseph Meeker Wilton Y Wahoos 1 4   2:06.91
Jeffrey Colburn Cougar Aquatics Team 1 3   2:07.84
Chris Prus Cougar Aquatics Team 2 7   2:08.04
Benjamin Levine Aquabears 2 2   2:09.17
Ross Craig Wilton Y Wahoos 1 5   2:09.42
Ross Craig. Wilton Y Wahoos 1 5   2:09.42
Timothy Rausch Cougar Aquatics Team 1 9   2:09.96
Mark Batorski Cougar Aquatics Team 1 6   2:10.13
Peter Coles Cougar Aquatics Team 1 1   2:10.15
Jeffrey Sudbury Wilton Y Wahoos 2 9   2:10.66
Peter Swanson Hopkins Mariners Swim Club 2 1   2:10.89
John Lamonaca Cheshire Y Water Devils 1 4   2:10.91
Matt Crowley Omni Swim Club 1 7   2:11.37
Thomas Mazzaferro Cheshire Y Water Devils 1 6   2:11.39
Frisk Driscoll Westport Water Rats 2 4   2:11.65
Yuta Shimogawara Greenwich YWCA Dolphins 2 5   2:11.89
Yuta Shimogawara Greenwich Ywca Dolphins 2 5   2:11.89
Timmy Morse Ridgefield Aquatic Club 2 1   2:12.30
Christian Wolfgruber Wilton Y Wahoos 1 8   2:12.39
Scott Jordan Cougar Aquatics Team 2 3   2:14.35
Matthew Rienzo Hamden-North Haven 1 3   2:15.13
Kevin Cwirka Meriden Silver Fins 1 5   2:15.37
Andrew Royster Westport Water Rats 1 9   2:16.32
Andrew Trepp Sharks Swim Team 2 8   2:17.85
Craig Chuba Meriden Silver Fins 1 8   2:18.34
Aviel Suarez Stratford Ymca 1 2   2:18.36
Aviel Suarez Stratford YMCA 1 2   2:18.36
Matthew Manoni Wilton Y Wahoos 1 7   2:18.81
Adam Taft Wilton Y Wahoos 2 6   2:18.82
Nicholas Belgrave Naugatuck Thunderfish 2 4   2:19.34
Kevin Koslosky Wilton Y Wahoos 1 2   2:20.79
Glenn Kalata Wilton Y Wahoos 2 7   2:21.37
Peter Rodas Ridgefield Aquatic Club 2 3   2:23.81
Eamon Drumm New England Saints 2 8   2:25.61
James Francis Laurel East Hartford YMCA 2 2   2:27.57
James Francis Laurel East Hartford Ymca 2 2   2:27.57
Paul Stubbs Westport Water Rats 1 8   2:28.09
Brendan McIntee Ridgefield Aquatic Club 4 6   2:28.91
Brendan McIntee Ridgefield Aquatic Club 4 6   2:28.91
Colin McPhelimy Cougar Aquatics Team 2 1   2:29.60
Colin McPhelimy Cougar Aquatics Team 2 1   2:29.60
Patrick Collins Laurel East Hartford Ymca 1 4   2:30.10
Patrick Collins Laurel East Hartford YMCA 1 4   2:30.10
Ryan Mackstutis Northwest Ymca Lasers Usas 1 3   2:30.16
Ryan Mackstutis Northwest YMCA Lasers USAS 1 3   2:30.16
Brett Beaulieu-Jones Laurel East Hartford Ymca 1 6   2:30.53
Brett Beaulieu-Jones Laurel East Hartford YMCA 1 6   2:30.53
Kevin McDonald Hamden-North Haven 2 9   2:30.67
Stuart Ainsworth Wilton Y Wahoos 1 7   2:30.68
Brendan Deveney Wilton Y Wahoos 4 5   2:31.05
Kevin McKeown Laurel East Hartford YMCA 1 5   2:31.13
Kevin McKeown Laurel East Hartford Ymca 1 5   2:31.13
Danny Platow Westport Water Rats       2:32.25
Sergey Babakhin Darien Piranhas 1 9   2:33.94
Sergey Babakhine Darien Piranhas 1 9   2:33.94
Matthew Magura Amity Regional Aquatic Club 1 2   2:34.81
James Case Sharks Swim Team 4 4   2:35.17
Daniel Aupi Valley Shore Marlins 4 7   2:37.76
Samuel Bradley Laurel East Hartford YMCA 4 8   2:38.67
Samuel Bradley Laurel East Hartford Ymca 4 8   2:38.67
Matthew Watson Westport Water Rats 4 3   2:39.29
August Dinwiddie Soco 4 2   2:40.76
August Dinwiddie SoCo 4 2   2:40.76
Greg Kovach Naugatuck Thunderfish 4 9   2:41.03
Daniel Palmiotto Mako - Regional Y of Western C 3 7   2:43.11
Daniel Palmiotto Mako - Regional Y Of Western C 3 7   2:43.11
Marc Fink Mako - Regional Y of Western C 3 4   2:43.73
Marc Fink Mako - Regional Y Of Western C 3 4   2:43.73
Brendin Beaulieu-Jones Laurel East Hartford YMCA 4 1   2:43.95
Brendin Beaulieu-Jones Laurel East Hartford Ymca 4 1   2:43.95
Daniel Fallahi Cheshire Y Water Devils 3 6   2:45.54
Matthew Lamonaca Cheshire Y Water Devils 3 9   2:46.27
Andrew Ahlberg Glastonbury Swimming 3 5   2:46.61
Andrew Wolff Wilton Y Wahoos 3 3   2:46.95
William Strittmatter Westport Water Rats 2 5   2:48.49
Thomas Casey Aquabears 1 3   2:50.07
Thomas Lombardo Ridgefield Aquatic Club 1 7   2:50.63
Connor Murphy Cheshire Y Water Devils 1 1   2:51.82
Michael Cozzi New England Saints 2 6   2:52.88
Trevor Reitz Wilton Y Wahoos 2 7   2:54.15
Joshua Smith Wilton Y Wahoos 2 3   2:56.49
Christian Welsh Windsor Water Rat Express 1 5   2:56.67
Andrew Bushnell Trumbull Pisces 1 6   2:56.81
Kyle Smoragiewicz Westport Water Rats 2 8   2:58.31
Andrew Levine Aquabears 3 1   2:58.62
Christopher Hopkins Sharks Swim Team 1 2   2:58.68
Christophe Wiederecht Westport Water Rats 2 4   3:00.39
Michael Capossela Sharks Swim Team 1 9   3:00.52
    Next 100 Results