Swimming Times



Track your workouts on our sister site Splitr.com.

Women's 200yd Breaststroke
2012 Ne Lmsc Scy Champs      
Swimmer Team Heat Lane Place Time
Nysa Casha Ne Masters Unattached 11 4 1 2:31.75
Chelsea Bueter Worcester Area Masters 11 5 1 2:32.89
Kim Walker Cambridge Masters Swim Club 11 3 2 2:36.70
Jess Starosielec Bearcat Masters 10 4 2 2:37.55
Melissa Stango Connecticut Masters 11 2 3 2:37.55
rainy goodale Martha's Vineyard Masters 11 6 1 2:38.22
Stacy Sweetser Granite State Penguins 11 1 1 2:38.35
Jennifer Downing Cambridge Masters Swim Club 11 7 1 2:38.81
Jill Allen Unattached New England 9 3 4 2:39.01
Sarah Kearns Ymca Of The North Shore 10 1 5 2:40.25
Sarah Scotchlas Cambridge Masters Swim Club 11 8 3 2:41.64
Lianne Nihan Boston University Masters 7 2 4 2:42.10
Meghan Feran Minuteman Andover Masters Asso 10 6 5 2:42.59
Lauren Au Cambridge Masters Swim Club 10 8 6 2:43.11
Alicia Fletcher Adirondack Masters 9 4 2 2:44.22
Tara Mack Great Bay Masters 10 5 3 2:45.71
Meaghan Casey Cambridge Masters Swim Club 10 7 2 2:46.27
heidi natkin Atlanta Water Jocks 9 5 4 2:46.62
Karen Mareb Minuteman Andover Masters Asso 9 6 1 2:46.64
Melinda Williams Simmons Masters 10 3 3 2:47.20
Brittany Torelli Simmons Masters 10 2 6 2:48.19
Ali Machnik South County YMCA 9 7 7 2:49.08
Geneve Hendricks Westchester Masters 8 3 2 2:53.47
Carla Dropo Ymca Of The North Shore 9 1 2 2:53.67
Michele Roy Minuteman Andover Masters Asso 8 8 1 2:53.69
beth estel Granite State Penguins 8 7 1 2:54.26
Carolyn Koster Post Swimming 9 8 3 2:54.33
Denise Spence Umass Aquatic Masters 8 1 4 2:55.02
Robin Sandos Greenwood Masters 9 2 4 2:55.70
Hannah Gibson Bearcat Masters 8 5 7 2:56.25
Sara Chadwick Bearcat Masters 7 3 5 2:58.64
Sheryl Scott Granite State Penguins 8 4 2 3:00.38
Janet Schwartz Wayland Community Pool Masters 8 2 3 3:01.22
Cheryl Kupan Maine Masters Swim Club 7 5 4 3:02.05
Maureen Gaines North Suburban YMCA Masters 6 8 5 3:02.16
Christina Baudis Simmons Masters 7 1 5 3:02.25
Jennifer Luker Ymca Of The North Shore 7 8 2 3:04.72
Belem Gomez Cambridge Masters Swim Club 3 1 6 3:07.01
Amy Danahy Adirondack Aquatic Club Master 8 6 6 3:07.12
Helen Lin Cambridge Masters Swim Club 7 7 8 3:07.31
Barbara Hummel Uv Rays 7 4 1 3:07.45
Kristin Wilkes South County YMCA 6 6 3 3:07.86
Susan Perry Cape Cod Masters 7 6 4 3:08.38
Carolyn KielyKilpatrick South County YMCA 6 5 5 3:08.91
Leanna Farnam Minuteman Andover Masters Asso 6 4 9 3:10.46
Liz Krams Bearcat Masters 6 3 7 3:14.02
Paula Hobson Abc Masters - Gray Sharks 6 1 6 3:14.90
Kendra McDowell Abc Masters - Gray Sharks 6 2 5 3:15.56
alison dixon Pittsfield YMCA Polar Bears 5 4 7 3:15.94
Cheryl McElroy South County YMCA 5 5 6 3:21.66
Kathy Lewis Swim Rhode Island 5 8 3 3:26.01
Mary Phelan South County YMCA 5 1 4 3:26.47
Katherine Stevens Cambridge Masters Swim Club 5 7 10 3:28.33
Elizabeth Merena Unattached Metro 4 5 5 3:28.54
jane cheney Greenwood Masters 5 3 7 3:29.02
Deborah Edin Great Bay Masters 5 6 8 3:29.39
Kasia Connors Great Bay Masters 4 6 11 3:32.13
Sharleen Goguen Greenwood Masters 3 3 8 3:32.34
Beth Rodewig South County YMCA 4 2 9 3:34.09
Sandy Curko Cambridge Masters Swim Club 4 8 6 3:35.28
Elizabeth Kripke Minuteman Andover Masters Asso 4 7 10 3:37.26
Ivy Rauzin Bearcat Masters 5 2 8 3:38.62
Xiao-Wei Zhu Cambridge Masters Swim Club 2 4 9 3:40.06
Shannon Blake Minuteman Andover Masters Asso 4 4 9 3:42.54
Shoshanna Ehrlich Liquid Assets New England Swim 4 1 6 3:43.29
Eileen Craffey Ne Masters Unattached 4 3 2 3:46.53
Marcia Misiorski Minuteman Andover Masters Asso 3 5 11 3:49.20
Aagje Caron Great Bay Masters 3 4 1 3:50.33
Ally Sega Connecticut Masters 3 6 7 3:50.38
Julie DiSilvestro South County YMCA 3 7 10 3:51.92
Deborah Hart Great Bay Masters 2 1 3 3:53.98
Michele Smith Minuteman Andover Masters Asso 3 8 8 3:56.93
kristi panayotoff Maine Masters Swim Club 3 2 4 3:57.19
Beth Foster Greenwood Masters 2 5 5 4:04.46
Stephanie Hevenor South County YMCA 2 7 12 4:13.52
Patty Blanchard Greenwood Masters 2 2 7 4:15.96
Billie Crawford Swim Rhode Island 2 3 6 4:16.45
Elizabeth Scott Minuteman Andover Masters Asso 2 6 10 4:22.92
Catherine Laramie Greenwood Masters 1 2 13 4:52.15
Louise Case Greenwood Masters 1 1 7 5:41.37
Donna Carris South County YMCA 1 3 8 5:46.99
Christie Hayes Connecticut Masters 6 7   NS
    


Contact Us - Submit Results


© 1997-2012 SwimmingTimes.com