Swimming Times



Track your workouts on our sister site Splitr.com.

Men's 1000yd Freestyle
2012 Ne Lmsc Scy Champs      
Swimmer Team Heat Lane Place Time
Daniel Moran Western Mass Waterhorses 8 4 1 9:59.56
Michael Schmidt Maine Masters Swim Club 8 5 1 10:46.78
Benjamin Morse Maine Masters Swim Club 8 3 1 11:06.50
Kevin Kosiorek Cambridge Masters Swim Club 8 6 1 11:13.31
justin brinkmeyer Cambridge Masters Swim Club 8 8 2 11:31.34
Sean Carter Maine Masters Swim Club 8 7 1 11:38.44
Fred Schlicher Cambridge Masters Swim Club 7 2 1 11:45.46
Abraham Rogers Cambridge Masters Swim Club 8 2 2 11:48.98
Dave Titus Cambridge Masters Swim Club 8 1 3 11:49.29
Adam Mitchell Cambridge Masters Swim Club 14 3 2 11:53.53
Tj Foley Minuteman Andover Masters Asso 7 4 2 11:58.35
Zachary Gray Maine Masters Swim Club 7 1 2 12:02.16
Thomas Gately Ymca Of The North Shore 7 8 3 12:02.29
John McClellan Abc Masters - Gray Sharks 7 5 1 12:04.04
Mark Graber University Club of Boston 14 4 4 12:05.55
Elliot Miller Granite State Penguins 6 1 3 12:12.81
Ed Anthos Cambridge Masters Swim Club 5 5 3 12:13.66
Dale Syphers Maine Masters Swim Club 7 7 1 12:16.68
Kent Zelle Cambridge Masters Swim Club 6 7 5 12:17.49
Thomas Quinn Cambridge Masters Swim Club 14 2 4 12:23.44
Ryan Lebro Ymca Of The North Shore 6 3 4 12:30.12
Dave Welch Minuteman Andover Masters Asso 7 3 2 12:33.26
Fred Bartlett South County YMCA 6 6 3 12:33.78
Paul Goudreau Cambridge Masters Swim Club 7 6 3 12:35.77
Kevin Hoffman Tribeach 6 8 4 12:37.71
steve barrus Liquid Assets New England Swim 6 2 4 12:42.43
David O'Brien Liquid Assets New England Swim 6 5 5 12:52.82
David Bright Ne Masters Unattached 5 3 6 12:54.62
Kevin Donnelly Wellesley Masters Swimming 13 2 7 12:56.08
Alan Johnston Maine Masters Swim Club 5 6 8 12:57.72
Walter Foster Minuteman Andover Masters Asso 5 7 2 12:59.82
Tim Morse Swim Rhode Island 6 4 2 13:03.59
Daniel Rogacki Pittsfield YMCA Polar Bears 13 4 3 13:03.86
Christopher Van Amburgh Greenwood Masters 4 7 1 13:03.91
Chris Burge Mit Masters 4 3 5 13:06.77
Adolfo Fernandez Swim Rhode Island 2 5 4 13:15.80
Andreas Ladas South County YMCA 4 2 6 13:18.06
David Riley Minuteman Andover Masters Asso 5 1 3 13:18.58
Jonathan Chatinover Martha's Vineyard Masters 14 1 4 13:21.44
Al Prescott Minuteman Andover Masters Asso 4 4 7 13:23.45
Thomas Wallace Cambridge Masters Swim Club 5 8 5 13:24.53
Patrick Costello Cambridge Masters Swim Club 5 4 6 13:26.49
Russell Forman Jcc Newton Masters 3 8 7 13:27.07
brad polhill Westchester Masters 4 6 5 13:38.90
Jonathan Rourke Cambridge Masters Swim Club 14 5 9 13:41.88
David Winkler South County YMCA 3 6 6 13:42.51
Ken Phillips Greenwood Masters 5 2 4 13:42.75
Jay Jones Cambridge Masters Swim Club 3 7 1 13:46.31
Mark Sandt Ymca Of The North Shore 4 8 8 13:47.30
Dan Ballantine Ne Masters Unattached 13 3 10 13:49.82
Tripp Blair Adirondack Aquatic Club Master 3 4 11 13:50.35
Ken Kwa Cambridge Masters Swim Club 13 1 5 13:55.04
Nathan Cronin Technique and Training 9 5 5 14:00.67
Peter Rufleth Cape Cod Masters 3 5 5 14:03.67
Laszlo Eger Ne Masters Unattached 2 4 2 14:08.16
Stephen Roach Jcc Newton Masters 4 5 6 14:23.93
Eric Brugler Mit Masters 10 2 2 14:35.87
Paul McCaffrey South County YMCA 3 2 12 14:38.14
Edward Parsons Minuteman Andover Masters Asso 12 4 6 14:39.05
david jaye University Club of Boston 3 1 13 14:43.04
Thor Johnson South County YMCA 12 5 14 14:45.52
Mingjie Song Abc Masters - Gray Sharks 12 3 3 14:47.81
James Pope Abc Masters - Gray Sharks 2 6 4 15:04.15
Kevin Carroll Minuteman Andover Masters Asso 3 3 9 15:11.65
Rick Battistini Minuteman Andover Masters Asso 13 5 15 15:15.79
Dick Hutchings Greenwood Masters 2 2 1 15:25.87
Andrew Feinberg University Club of Boston 1 3 6 15:33.38
David Prior Swim Rhode Island 2 3 5 15:33.47
Timothy Dymek Greenwood Masters 11 2 7 15:36.72
Kenneth Johnson Greenwood Masters 12 2 8 15:37.67
David Phillips Greenwood Masters 11 4 7 15:38.83
david graham Greenwood Masters 11 5 7 15:41.45
Larry Dunham Granite State Penguins 11 3 2 15:49.52
Chris Veenstra Minuteman Andover Masters Asso 2 7 9 15:58.89
A Springfield Greenwood Masters 10 3 8 16:02.78
Gregory Steinberg Minuteman Andover Masters Asso 12 1 6 16:08.99
David Souza Cambridge Masters Swim Club 9 3 9 16:24.35
Timothy Daley Minuteman Andover Masters Asso 1 4 7 16:26.45
Anker Lerret Cambridge Masters Swim Club 10 4 10 16:38.32
Roland Bartl Greenwood Masters 2 1 16 17:07.36
michael bjornholm Cape Cod Masters 11 1 3 17:36.91
William Jones Maine Masters Swim Club 1 5 1 17:45.37
Kyung Nam Minuteman Andover Masters Asso 9 4 10 17:57.10
Dennis Rich Greenwood Masters 9 2 4 21:19.51
Jonathan Gladstone Mit Masters 4 1   DQ
    


Contact Us - Submit Results


© 1997-2012 SwimmingTimes.com