Swimming Times



Track your workouts on our sister site Splitr.com.

Women's 400yd Individual Medley
NE LMSC SCY Champs 2010      
Swimmer Team Heat Lane Place Time
Jocelyn Petrella Mit 11 4 1 4:37.25
Allyson Parent Ymca Of The North Shore 11 5 1 4:43.79
Caitlin Healey Boston University Masters 11 3 1 4:50.07
Caitlin Leahy Cambridge Masters Swim Club 11 6 2 4:54.76
Christina McCarthy Cambridge Masters Swim Club 11 7 2 4:54.84
Jessica Holmes Middlebury Muffintops 11 1 1 4:57.28
Allison Wensley Boston University Masters 10 6 3 5:00.72
Julie Kim Cambridge Masters Swim Club 8 4 2 5:02.68
Melinda Williams Boston College 10 2 4 5:05.15
Brittany Harrington Maine Masters Swim Club 11 8 5 5:07.19
Annelie Gregor Bearcat Masters 6 7 3 5:08.72
Michelle Ronsivalli Minuteman Andover Masters 11 2 4 5:10.15
Lissa Winstanley Abc Masters - Gray Sharks 9 6 1 5:11.06
michelle mc carthy Ymca Of The North Shore 10 5 2 5:11.23
Tara Mack Concord YMCA 10 1 3 5:16.01
Crystie McGrail Great Bay Masters 10 3 6 5:16.44
heidi natkin Atlanta Water Jocks 9 5 4 5:16.46
Kathleen Tetreault Adirondack Athletic Club 10 4 1 5:16.79
Ellen Stanley West Side Swim Club 9 7 3 5:17.91
Andrea Luallen-Egg Garden State Masters 7 4 2 5:18.99
Christine Hyjek Bearcat Masters 8 7 7 5:21.13
Carrie Byron Swim Rhode Island 10 7 4 5:22.36
Kerri Kennedy Adirondack Athletic Club 9 4 5 5:22.68
Lynn Ascione Berkeley Aquatic Masters 6 4 3 5:24.52
Charlotte Brynn Stowe Masters 9 1 4 5:26.37
Sarah Santos Minuteman Andover Masters 6 5 8 5:27.93
Alexei Kissell Cambridge Masters Swim Club 9 3 9 5:33.62
Michele Roy Minuteman Andover Masters 8 5 2 5:35.47
Kristin Wilkes South County YMCA 8 2 5 5:36.94
Lauren Tharaud Boston University Masters 8 1 10 5:37.31
Diane Leith South County YMCA 8 6 11 5:38.16
Kellie Joyce Maine Masters Swim Club 9 8 6 5:38.77
Sarah Murphy South County YMCA 7 7 7 5:39.33
Rachel Neild Great Bay Masters 4 4 12 5:43.56
Laurie Voke Minuteman Andover Masters 8 3 5 5:43.90
Amy Skrobis Minuteman Andover Masters 6 3 6 5:46.16
Sheryl Scott Granite State Penguins 8 8 3 5:47.85
Lisa Guymont Ne Masters Unattached 7 6 4 5:49.09
Lidia MacDonald-Carr Ymca Of The North Shore 7 8 13 5:51.42
Mary Gentry Uv Rays 7 3 5 5:51.54
Marlene Schwarz Minuteman Andover Masters 6 2 1 5:51.59
gail holland-dufault Greendale YMCA 5 6 2 5:51.89
Liz Krams Bearcat Masters 9 2 5 5:52.49
Caileen Burns Minuteman Andover Masters 4 7 8 5:52.82
Maureen Scott Maine Masters Swim Club 6 6 7 5:58.77
Jackie Chittenden Cambridge Masters Swim Club 7 1 14 6:00.75
Christie Hayes Connecticut Masters 6 8 1 6:04.88
Kathleen Davis Fish Masters 7 2 1 6:08.24
Anneliese Pugh Maine Masters Swim Club 5 2 8 6:10.55
Stephanie Bloch Team New York Aquatics 3 7 15 6:10.58
Kendra McDowell Abc Masters - Gray Sharks 6 1 6 6:17.57
Elise Vonhousen South County YMCA 5 8 7 6:21.03
Danielle Dugan Minuteman Andover Masters 4 8 6 6:27.42
Emily Dozier Fish Masters 5 5 7 6:35.18
Martha LaRiviere Maine Masters Swim Club 3 8 2 6:42.88
Denise Veenstra Minuteman Andover Masters 4 5 9 6:45.38
Sharleen Goguen Greenwood Masters 5 1 3 6:45.76
Anne Gibson Maine Masters Swim Club 1 4 3 6:47.02
Edie Jirak Cambridge Masters Swim Club 5 3 4 6:48.67
Leslie Craven Martha's Vineyard Masters 4 2 5 6:51.48
Sally Cassells North Suburban YMCA 2 3 6 6:52.67
Mary Phelan South County YMCA 2 1 7 6:52.89
Marcia Misiorski Minuteman Andover Masters 4 6 8 6:54.14
Gwen Acton Abc Masters - Gray Sharks 3 5 6 6:55.24
Lori Harvey Duxbury (Percy Walker) 5 4 10 6:58.42
Jenny Marshall North Suburban YMCA 5 7 9 7:04.88
Ann Richard Great Bay Masters 4 3 10 7:05.84
Judith Sharlin Boston University Masters 3 4 4 7:06.74
Elizabeth Scott Minuteman Andover Masters 1 5 16 7:08.00
Cheryl McElroy South County YMCA 4 1 11 7:08.33
Ilene Boucher Abc Masters - Gray Sharks 2 2 17 7:16.04
Margaret Holland Sparages University Club of Boston 2 6 7 7:17.78
Deborah Edin Great Bay Masters 2 4 8 7:19.56
Aagje Caron Great Bay Masters 2 7 1 7:24.62
Michele Smith Minuteman Andover Masters 1 3 8 7:26.42
Beth Rodewig South County YMCA 3 1 9 7:27.69
Shannon Blake Minuteman Andover Masters 2 8 18 7:31.10
Mary Tierney Minuteman Andover Masters 3 6 10 7:39.57
Barbara Hardy Granite State Penguins 3 2 2 7:43.51
susan hannel South County YMCA 3 3 11 7:55.00
kristi panayotoff Maine Masters Swim Club 2 5 2 7:58.30
Kathy Balles Abc Masters - Gray Sharks 1 6 12 8:26.92
Gail Dyer South County YMCA 1 2 12 8:57.93
Shannon Doherty Alger Ymca Of The North Shore 10 8   NS
Jan Boland Ymca Of The North Shore 7 5   NS
    


Contact Us - Submit Results


© 1997-2012 SwimmingTimes.com