Swimming Times



Track your workouts on our sister site Splitr.com.

Men's 100M Freestyle
Fg-Nsu Davie Nadadores Senior      
Swimmer Team Heat Lane Place Time
Alex Di Giorgio Davie Nadadores 12 4 1 53.48
James Moore Davie Nadadores 10 6 2 53.93
Ismael Ortiz Davie Nadadores 12 6 3 54.05
Stephen Lichtner Metro Aquatic Club of Miami 12 5 4 54.88
Arthur Mendes Davie Nadadores 12 8 5 55.24
Ricardo Monasterio Davie Nadadores 11 3 6 55.30
Israel Murat Davie Nadadores 11 6 7 55.31
Nicholas Manousos Davie Nadadores 11 2 8 55.52
Erick Marques Davie Nadadores 12 3 9 55.55
Jesus Marin Davie Nadadores 12 1 10 55.63
Luis Giraldo Pine Crest Swimming 3 1 11 55.74
Julian Ballestas Metro Aquatic Club of Miami 11 5 12 55.86
Yousef Alaskari Davie Nadadores 11 7 13 56.09
Cameron Cabrera Miami Swimming 11 1 14 56.24
Renato Prono Davie Nadadores 10 2 15 56.49
Gottfried Eisenberger Pine Crest Swimming 10 1 16 56.61
Franco Lupoli Davie Nadadores 11 8 17 56.79
Kyle Newcomb Ak Sharks 10 4 18 56.83
Richard Andrews Lake Lytal Lightning 9 2 19 57.17
Steven Moodie Jamaica 10 7 20 57.46
Descartes Holland Pine Crest Swimming 8 3 21 57.58
Brian Forte Jamaica 10 5 22 57.59
Armand Aguirre Pine Crest Swimming 7 6 23 58.25
Oliver Elliot Davie Nadadores 11 4 24 58.33
Cory Perez Metro Aquatic Club of Miami 9 3 25 58.36
Anthony Soto Miami Swimming 9 7 26 58.48
Alberto Perez Miami-Dade County Aquatic Clu 7 4 27 58.54
Giovanni Perez Metro Aquatic Club of Miami 10 3 28 58.65
Sumeet Rambali Metro Aquatic Club of Miami 2 5 29 58.72
Victor Lara Davie Nadadores 1 7 30 58.78
Julian Jimenez Pine Crest Swimming 2 4 31 58.90
Nikolas Fejer Davie Nadadores 8 4 32 59.39
Andrew Berman Miami Swimming 9 1 33 59.46
Luke Stratton Lake Lytal Lightning 9 6 34 59.47
Marcel Betschart Pine Crest Swimming 10 8 35 59.50
Javier Diaz Rockway Swimming Team 7 3 36 59.76
Jose Arrillaga Tamez Pine Crest Swimming 7 5 37 59.82
Nicolas Dell'Oca Una-Ms 7 1 38 1:00.06
Erik Erton Pine Crest Swimming 5 2 39 1:00.12
Michael Tandlich Miami Swimming 8 2 40 1:00.16
James Hicks Miami Swimming 8 7 41 1:00.24
Bradley Adan Rockway Swimming Team 3 2 42 1:00.25
Hector Vallejos Una-Mmac 4 4 43 1:00.31
Dino Nassi Lake Lytal Lightning 2 6 44 1:00.46
Sebastian Giraldo Pine Crest Swimming 2 3 45 1:00.57
Luis Santiesteban Una-Rwy 4 5 46 1:00.61
Antonio Diaz Hialeah Swim Club 12 2 47 1:00.65
Jorge Siwady Delfines Sampedranos 8 1 48 1:00.75
Kamal Zebib Davie Nadadores 6 5 49 1:00.80
Johnny Szerdi Lake Lytal Lightning 7 7 50 1:00.87
Nate Legum Pine Crest Swimming 4 6 51 1:00.96
Aaron Tam Metro Aquatic Club of Miami 5 7 52 1:01.00
Riley Banciella Miami Swimming 7 2 53 1:01.22
Augusto Civiidini Miami Swimming 6 3 54 1:01.38
Brice Kendall Miami Swimming 6 6 55 1:01.39
Eduardo Rabolini Davie Nadadores 9 8 56 1:01.45
Nathan Hirshbein Ymca Of Broward County 2 2 57 1:01.58
Shaun James Jamaica 6 7 58 1:01.66
Juan Garcia Davie Nadadores 7 8 59 1:01.78
Nicholas Raymond Davie Nadadores 9 5 60 1:01.98
Delaney Brock Pine Crest Swimming 2 1 61 1:01.99
Juan Perez Costa Rockway Swimming Team 4 3 62 1:02.43
Fernando De Caralt Miami Swimming 5 1 63 1:02.46
Jose Gomez Davie Nadadores 3 4 64 1:02.61
Donovan Arias Hialeah Swim Club 6 2 65 1:02.67
Pedro Murcia Ymca Of Broward County 5 6 66 1:02.75
Daniel Miguel Unattached Florida Gold Coast 2 7 67 1:02.76
Marcos Diaz Metro Aquatic Club of Miami 5 8 68 1:02.96
Evan Banciella Miami Swimming 1 6 69 1:03.06
Marcelo Norcini Miami Swimming 5 5 70 1:03.63
John Rudnik Pine Crest Swimming 6 1 71 1:03.79
Rodrigo Lima Ucaxias 4 1 72 1:03.83
Jonathan Lemus Hialeah Swim Club 5 4 73 1:04.00
Gabriel Lopez Hialeah Swim Club 1 5 74 1:04.12
Matthew Lyn Davie Nadadores 3 5 75 1:04.13
Jacob Percy Lake Lytal Lightning 2 8 76 1:04.52
Eric Bach-Crosby Lake Lytal Lightning 1 2 77 1:05.05
Tyler McGrew Lake Lytal Lightning 3 7 78 1:06.14
Anthony Barbera Miami Swimming 6 8 79 1:06.42
Edward Walker Pine Crest Swimming 4 8 80 1:06.56
Alberto Reglado Miami Swimming 6 4 81 1:06.84
Gabriel Indriago Davie Nadadores 4 2 82 1:08.10
Franco Gabrieli Ucaxias 4 7 83 1:14.68
Rhonatan Foss Ucaxias 3 3 84 1:15.77
Rafael Marques Ucaxias 3 6   NS
Alexander Bagshaw Pine Crest Swimming 9 4   NS
Pedro Chaviano Miami Swimming 8 8   NS
Joseph Donato Miami-Dade County Aquatic Clu 8 6   DQ
Jean Gomez Davie Nadadores 3 8   NS
Ivan Remete Miami Swimming 1 4   NS
Kevin Barona Metro Aquatic Club of Miami 12 7   NS
Santiago Rengifo Ymca Of Broward County 1 3   NS
Adrian Garzon Metro Aquatic Club of Miami 5 3   NS
Paul Grenet Metro Aquatic Club of Miami 8 5   NS
    


Contact Us - Submit Results


© 1997-2012 SwimmingTimes.com