Swimming Times



Track your workouts on our sister site Splitr.com.

Men's 50M Butterfly
Fla Senior Challenge      
Swimmer Team Heat Lane Place Time
Andy Bushell Pine Crest Swimming 1 5 1 25.22
Oswaldo Quevedo Aqua Crest Swim Team 1 6 2 25.25
Tyler Smith Pine Crest Swimming 1 9 3 25.91
Stephen Czaja Florida Atlantic Swim Team 1 2 4 26.24
Favio Persano Davie Nadadores 1 7 5 26.25
Jacob Drannan Heritage Aquatic Team 1 4 6 26.37
Luca D'angelo Fla Aquatics 1 10 7 26.42
Calan Eldridge Pine Crest Swimming 1 3 8 26.47
Gilles Cantrelle Fla Aquatics 1 1 9 26.48
Stephen Lichtner Metro Aquatic Club of Miami 1 8 10 26.57
Philippe Stepan-Rivard Unnattached Pine Crest 2 8 11 26.90
Andres Reyes-Capo Fla Aquatics 2 1 12 27.11
David Sivak Fla Aquatics 2 2 13 27.12
Luis Galvan-Sarabia Fla Aquatics 2 6 14 27.13
Victor Lopez Cantera Metro Aquatic Club of Miami 2 9 15 27.17
Joel Widmer Fla Aquatics 2 7 16 27.32
Alexander Bagshaw Pine Crest Swimming 2 3 17 27.55
Gabriel Pereira Davie Nadadores 2 10 18 27.57
Digby Nothard Fla Aquatics 2 5 18 27.57
Tyler Early Delaware Swim Team 2 4 20 27.65
Joseph D'onofrio Broward Elite Sprint Team 3 1 21 27.78
Ryan Rosenbaum Fla Aquatics 3 10 22 27.85
Nicholas Raymond Pine Crest Swimming 3 3 23 27.95
Hunter Cwalinski Fla Aquatics 3 9 24 28.03
Craig Dohmen Devilrays Swim Club 3 2 25 28.14
Kristof Kertesz Fla Aquatics 3 8 26 28.31
Berk Cekli Broward Elite Sprint Team 3 7 27 28.36
Julian Ballestas Metro Aquatic Club of Miami 3 6   NS
Andy Bushell Pine Crest Swimming 8 5 1 25.93p
Oswaldo Quevedo Aqua Crest Swim Team 6 5 2 25.98p
Jacob Drannan Heritage Aquatic Team 7 3 3 26.05p
Favio Persano Davie Nadadores 8 6 4 26.12p
Calan Eldridge Pine Crest Swimming 8 7 5 26.35p
Stephen Lichtner Metro Aquatic Club of Miami 6 4 6 26.47p
Andrew Grassano Saint Andrew's Swimming 8 4 6 26.47p
Tyler Smith Pine Crest Swimming 7 5 8 26.49p
Gilles Cantrelle Fla Aquatics 8 3 9 26.51p
Luca D'angelo Fla Aquatics 6 7 10 26.53p
Stephen Czaja Florida Atlantic Swim Team 6 6 11 26.61p
Luis Galvan-Sarabia Fla Aquatics 7 6 12 26.70p
Anthony Fermin Comets Swim Team 6 9 13 26.73p
Joel Widmer Fla Aquatics 8 9 14 26.85p
Alexander Bagshaw Pine Crest Swimming 5 4 15 27.02p
David Sivak Fla Aquatics 4 4 16 27.14p
Charles Williams Fla Aquatics 3 3 16 27.14p
Victor Lopez Cantera Metro Aquatic Club of Miami 6 8 18 27.24p
Andres Reyes-Capo Fla Aquatics 8 8 19 27.34p
Gabriel Pereira Davie Nadadores 7 4 20 27.41p
Digby Nothard Fla Aquatics 5 3 21 27.45p
Daniel Spas Heritage Aquatic Team 4 9 22 27.49p
Julian Ballestas Metro Aquatic Club of Miami 4 5 23 27.87p
Philippe Stepan-Rivard Unnattached Pine Crest 7 2 23 27.87p
Vaughn Forsythe Davie Nadadores 7 7 25 28.05p
Berk Cekli Broward Elite Sprint Team 4 6 26 28.15p
Nicholas Raymond Pine Crest Swimming 2 4 27 28.18p
Kristof Kertesz Fla Aquatics 5 9 28 28.33p
Craig Dohmen Devilrays Swim Club 3 2 29 28.39p
Hunter Cwalinski Fla Aquatics 8 2 30 28.40p
Joseph D'onofrio Broward Elite Sprint Team 5 8 31 28.42p
Ryan Rosenbaum Fla Aquatics 5 6 32 28.44p
Matthew Achenbach Broward Elite Sprint Team 4 7 33 28.55p
Tyler Early Delaware Swim Team 2 7 34 28.57p
Austin Saunders Broward Elite Sprint Team 5 7 35 28.76p
Lance Rutkin Fla Aquatics 3 8 36 28.83p
Andrew Ellman Empire Swimming 7 9 37 28.85p
Seiji Groome Cayman Islands Junior 2 2 38 29.15p
Robert Pagan Delaware Swim Team 2 3 39 29.16p
Jorge D'ugard Fla Aquatics 4 8 40 29.32p
Mark Walpole Comets Swim Team 2 8 41 29.47p
Alex Rodriguez Comets Swim Team 6 2 42 29.50p
Eduardo Gonzalez Fla Aquatics 2 5 43 29.64p
Jose Arrillaga Tamez Pine Crest Swimming 4 3 43 29.64p
Andrew Galan Fla Aquatics 1 4 45 29.97p
James Nangle Empire Swimming 7 8 46 30.00p
Anthony Harel-Canada Broward Elite Sprint Team 3 4 47 30.01p
Vincent Cantrelle Fla Aquatics 3 7 48 30.30p
Vicente Andrade Fla Aquatics 5 2 49 30.40p
Mark Jelincic Fla Aquatics 6 3 50 30.55p
Thomas Aycart Devilrays Swim Club 2 9 51 30.63p
Michael Marino Fla Aquatics 1 5 52 30.68p
Thomas St.Vincent Empire Swimming 1 6 53 31.62p
Cheyenne Rodriguez Fla Aquatics 1 7 54 31.86p
Andrew Smilley Cayman Islands Junior 1 3 55 33.50p
Erik Erton Pine Crest Swimming 1 8   NSp
Luke Knight Amphibious Assault Swim Team 5 5   NSp
Jorge Andrade Fla Aquatics 3 9   NSp
Bradley Hall Broward Elite Sprint Team 4 2   NSp
    


Contact Us - Submit Results


© 1997-2012 SwimmingTimes.com