Swimming Times



Track your workouts on our sister site Splitr.com.

Women's 50M Butterfly
Fla Senior Challenge      
Swimmer Team Heat Lane Place Time
Lauren Driscoll Fla Aquatics 1 4 1 28.64
Ana Anaya Metro Aquatic Club of Miami 1 5 2 29.01
Sophie Morgan North Palm Beach Swim Club 1 6 3 29.13
Fallon Fitzpatrick Florida Atlantic Swim Team 1 3 4 29.16
Ekaterina Alyabyeva Fla Aquatics 1 1 5 29.35
Jessica Nederlanden Broward Elite Sprint Team 1 2 6 29.54
Kathryn Ha Empire Swimming 1 7 7 29.57
Elizabeth Rogers North Palm Beach Swim Club 2 8 11 29.84
Tiffany Oliver Comets Swim Team 3 2 21 30.03
Catherine Parker Florida Atlantic Swim Team 2 1 12 30.06
Emily Ramirez Fla Aquatics 3 7 22 30.07
Harper Bruens Florida Atlantic Swim Team 1 10 8 30.15
Isabella Paez Miami-Dade County Aquatic Clu 1 9 9 30.41
Hillary Mulvey Seacoast Swimming Association 1 8 10 30.43
Lacey Harris-Coble Fla Aquatics 2 4 13 30.46
Claire Hunter Empire Swimming 2 5 14 30.49
Nicole Hocking North Palm Beach Swim Club 2 7 15 30.50
Emma Santoro Seacoast Swimming Association 2 3 16 30.52
Olivia Katcher Greenwich Ywca Dolphins 2 2 17 30.70
Ryan Marynowski Empire Swimming 2 6 18 30.78
Stephanie Moeller Pine Crest Swimming 3 6 23 31.05
Ali Offerdahl SwimFast 3 3 24 31.11
Melissa Fernandez Comets Swim Team 3 1 25 31.21
Arianna Noya Miami-Dade County Aquatic Clu 3 8 26 31.32
Lara Butler Cayman Islands Junior 3 10 27 31.33
Maria Salvoch Miami Swimming 2 9 19 31.48
Kathrine Morin Unattached 3 4 28 31.53
Veronica Greulach Fla Aquatics 3 9 29 31.58
Courtney Marx Comets Swim Team 2 10 20 31.74
Ana Anaya Metro Aquatic Club of Miami 8 5 1 29.17p
Sophie Morgan North Palm Beach Swim Club 6 3 2 29.40p
Lauren Driscoll Fla Aquatics 6 6 3 29.68p
Kathryn Ha Empire Swimming 8 7 4 29.80p
Fallon Fitzpatrick Florida Atlantic Swim Team 7 4 5 29.85p
Hillary Mulvey Seacoast Swimming Association 7 8 6 30.05p
Jessica Nederlanden Broward Elite Sprint Team 6 4 7 30.06p
Isabella Paez Miami-Dade County Aquatic Clu 8 3 8 30.27p
Ekaterina Alyabyeva Fla Aquatics 6 5 9 30.29p
Harper Bruens Florida Atlantic Swim Team 8 4 9 30.29p
Claire Hunter Empire Swimming 3 6 11 30.43p
Ryan Marynowski Empire Swimming 6 7 12 30.59p
Lacey Harris-Coble Fla Aquatics 7 2 13 30.62p
megan clark Pine Crest Swimming 8 6 14 30.64p
Emma Santoro Seacoast Swimming Association 1 5 15 30.66p
Alexandria Sutton Pine Crest Swimming 5 8 16 30.67p
Olivia Katcher Greenwich Ywca Dolphins 8 9 17 30.83p
Maria Salvoch Miami Swimming 6 9 18 30.91p
Catherine Parker Florida Atlantic Swim Team 6 2 19 30.98p
Courtney Marx Comets Swim Team 6 8 20 31.03p
Nicole Hocking North Palm Beach Swim Club 3 2 21 31.08p
Stephanie Moeller Pine Crest Swimming 1 4 22 31.11p
Kathrine Morin Unattached 2 7 23 31.18p
Emily Ramirez Fla Aquatics 7 6 24 31.22p
Ali Offerdahl SwimFast 1 8 25 31.24p
Arianna Noya Miami-Dade County Aquatic Clu 5 3 26 31.38p
Tiffany Oliver Comets Swim Team 5 5 27 31.41p
Melissa Cooper Heritage Aquatic Team 4 4 28 31.42p
Veronica Greulach Fla Aquatics 5 2 29 31.47p
Melissa Fernandez Comets Swim Team 2 8 30 31.68p
Lara Butler Cayman Islands Junior 4 6 31 31.77p
Lauren Church Empire Swimming 7 3 32 31.80p
Alexia Royal-Eatmon Unattached Jamaica 8 2 33 31.81p
Elizabeth Rogers North Palm Beach Swim Club 5 7 34 31.84p
Danielle Reedy Miami Swimming 2 3 34 31.84p
Nathalie Bijlsma Fla Aquatics 4 5 36 31.85p
Deidre Milano Fla Aquatics 2 5 37 32.02p
Erica Pangilinan Empire Swimming 3 4 38 32.03p
Scarlett Hao Bernal's Gator Swim Club 3 3 39 32.09p
Juana Vargas Comets Swim Team 5 6 39 32.09p
Damaris Iriondo Fla Aquatics 2 2 41 32.28p
Sarah Fischer Empire Swimming 2 4 42 32.29p
Charlotte Williams Florida Atlantic Swim Team 5 4 43 32.37p
Chantal Bouthillier Heritage Aquatic Team 1 2 44 32.39p
Tanita Leary Empire Swimming 3 5 45 32.58p
Soyriah Davis Fla Aquatics 4 7 46 32.70p
Malena Gatti Fla Aquatics 4 9 47 32.76p
Kaylee Petik Fla Aquatics 5 9 48 32.82p
Gina Grabowski Princeton Piranhas Swim Team 3 7 49 33.25p
Kristin Plitnick Fla Aquatics 4 2 50 33.35p
Tiffany Erdman Aqua Crest Swim Team 2 6 51 33.78p
Meaghan Bresnahan Fla Aquatics 7 5 52 33.95p
Kirsten Wright Fla Aquatics 2 9 53 34.14p
Isabela Reyes-Capo Fla Aquatics 1 9 54 34.21p
Allison Fulenwider Empire Swimming 3 8 54 34.21p
Vanessa Aycart Devilrays Swim Club 1 3 56 34.89p
Shira Lossos Fla Aquatics 1 7 57 35.49p
Maggie D'Arcy Empire Swimming 4 8   NSp
Dena Guo Bernal's Gator Swim Club 1 6   NSp
Casey Engelhardt Lake Lytal Lightning 7 9   NSp
Caylin Drews Fla Aquatics 8 8   NSp
Paige Timmermann Fla Aquatics 4 3   NSp
Natasha Moodie Comets Swim Team 7 7   NSp
    


Contact Us - Submit Results


© 1997-2012 SwimmingTimes.com