Swimming Times



Track your workouts on our sister site Splitr.com.

Women's 100M Butterfly
Fla Senior Challenge      Next 100 Results
Swimmer Team Heat Lane Place Time
Lauren Driscoll Fla Aquatics 2 2 11 1:03.38
Kristina Helmers Pine Crest Swimming 1 5 1 1:03.39
Sophie Morgan North Palm Beach Swim Club 1 4 2 1:03.51
Sarah Andrews Lake Lytal Lightning 1 7 3 1:04.14
Lily Sawyer Seacoast Swimming Association 1 2 4 1:05.31
Taylor McKnight Coral Springs Swim Club 3 6 21 1:05.59
Fallon Fitzpatrick Florida Atlantic Swim Team 1 3 5 1:05.67
Hillary Mulvey Seacoast Swimming Association 1 10 6 1:05.83
Kathryn Ha Empire Swimming 2 6 12 1:05.96
Isabella Paez Miami-Dade County Aquatic Clu 2 7 13 1:06.20
Catherine Parker Florida Atlantic Swim Team 3 4 22 1:06.39
Rebecca Aiello Florida Atlantic Swim Team 1 6 7 1:06.72
Jennifer Marquez Davie Nadadores 2 5 14 1:06.88
Emily Ramirez Fla Aquatics 1 1 8 1:06.97
Corinne Lampe Delaware Swim Team 2 4 15 1:07.01
Elizabeth Rogers North Palm Beach Swim Club 2 8 16 1:07.16
Olivia Katcher Greenwich Ywca Dolphins 3 2 23 1:07.50
Lacey Harris-Coble Fla Aquatics 1 8 9 1:07.59
Carly Gurick Princeton Piranhas Swim Team 3 5 24 1:07.77
Harper Bruens Florida Atlantic Swim Team 2 9 17 1:08.00
Courtney Marx Comets Swim Team 2 10 18 1:08.09
Ryan Marynowski Empire Swimming 1 9 10 1:08.20
Casey Engelhardt Lake Lytal Lightning 3 8 25 1:08.26
Veronica Greulach Fla Aquatics 3 7 26 1:08.36
Maria Salvoch Miami Swimming 2 3 19 1:08.67
Erica Pangilinan Empire Swimming 3 10 27 1:08.78
Katie Steeves Delaware Swim Team 3 3 28 1:09.22
Gina Grabowski Princeton Piranhas Swim Team 3 1 29 1:09.24
Emma Santoro Seacoast Swimming Association 2 1 20 1:10.49
Sophie Browne Empire Swimming 3 9 30 1:10.84
Kathrine Morin Unattached 1 7   NS
Beth Gunderson Pine Crest Swimming 9 5 1 1:02.72p
Kristina Helmers Pine Crest Swimming 8 3 2 1:03.63p
Rebecca Aiello Florida Atlantic Swim Team 9 6 3 1:05.33p
Sophie Morgan North Palm Beach Swim Club 7 3 4 1:05.35p
Sarah Andrews Lake Lytal Lightning 8 5 5 1:05.73p
Fallon Fitzpatrick Florida Atlantic Swim Team 8 4 6 1:05.81p
Lily Sawyer Seacoast Swimming Association 6 8 7 1:05.93p
Lacey Harris-Coble Fla Aquatics 5 4 7 1:05.93p
Ryan Marynowski Empire Swimming 8 6 9 1:05.97p
Emily Ramirez Fla Aquatics 7 5 10 1:06.06p
Hillary Mulvey Seacoast Swimming Association 9 3 11 1:06.32p
Jennifer Marquez Davie Nadadores 9 4 12 1:06.46p
Kathryn Ha Empire Swimming 9 1 13 1:06.71p
Corinne Lampe Delaware Swim Team 7 6 14 1:06.76p
Isabella Paez Miami-Dade County Aquatic Clu 8 8 15 1:06.82p
Maria Salvoch Miami Swimming 5 5 16 1:07.17p
Elizabeth Rogers North Palm Beach Swim Club 9 8 17 1:07.56p
Lauren Driscoll Fla Aquatics 7 4 18 1:07.70p
Harper Bruens Florida Atlantic Swim Team 6 6 19 1:07.75p
Emma Santoro Seacoast Swimming Association 3 6 20 1:07.88p
Courtney Marx Comets Swim Team 7 7 21 1:07.96p
Carly Gurick Princeton Piranhas Swim Team 7 8 22 1:07.97p
Taylor McKnight Coral Springs Swim Club 8 2 23 1:07.98p
Catherine Parker Florida Atlantic Swim Team 7 2 24 1:08.02p
Maria Garderes Team Key Aquatics 6 3 25 1:08.38p
Veronica Greulach Fla Aquatics 8 7 26 1:08.82p
Katie Steeves Delaware Swim Team 9 2 27 1:08.85p
Casey Engelhardt Lake Lytal Lightning 8 1 28 1:08.94p
Olivia Katcher Greenwich Ywca Dolphins 3 8 29 1:09.03p
Sophie Browne Empire Swimming 3 2 30 1:09.08p
Gina Grabowski Princeton Piranhas Swim Team 6 5 31 1:09.19p
Paola Leor Flying Fish Swim Club 6 4 32 1:09.24p
Erica Pangilinan Empire Swimming 4 1 32 1:09.24p
Juana Vargas Comets Swim Team 5 1 34 1:09.26p
Lara Butler Cayman Islands Junior 6 1 35 1:09.31p
Jessica Nederlanden Broward Elite Sprint Team 6 7 36 1:09.39p
Chelsie Kidd Unnattached - Metro Aquatic 9 7 37 1:09.41p
Alexandra Ladd North Palm Beach Swim Club 7 1 38 1:09.54p
Scarlett Hao Bernal's Gator Swim Club 2 3 39 1:09.64p
Nicole Hocking North Palm Beach Swim Club 3 1 40 1:09.84p
Flavia Segatto Fla Aquatics 5 6 41 1:09.90p
Deidre Milano Fla Aquatics 2 7 42 1:09.98p
Danielle Reedy Miami Swimming 4 7 43 1:10.05p
Yuka Suzuka Empire Swimming 4 8 44 1:10.15p
Alyssa Hullings Princeton Piranhas Swim Team 5 8 45 1:10.17p
Malena Gatti Fla Aquatics 5 2 46 1:10.34p
Ali Offerdahl SwimFast 4 3 47 1:10.38p
Claire Hunter Empire Swimming 3 5 48 1:10.45p
Kathrine Morin Unattached 2 1 49 1:10.58p
Lauren Church Empire Swimming 4 2 50 1:10.83p
Christina Costa Empire Swimming 2 6 51 1:11.00p
Allison Fulenwider Empire Swimming 3 3 52 1:11.12p
Arianna Noya Miami-Dade County Aquatic Clu 2 4 53 1:11.27p
Shieri Suzuka Empire Swimming 3 4 54 1:11.54p
Cecily Gordon Delaware Swim Team 3 7 55 1:11.63p
Alexia Royal-Eatmon Unattached Jamaica 6 2 56 1:11.64p
Caylin Drews Fla Aquatics 5 3 57 1:12.54p
Erin Calderoni Empire Swimming 1 4 58 1:12.88p
Sarah Fischer Empire Swimming 2 5 59 1:12.97p
Macarena Marcos Fla Aquatics 4 6 60 1:13.37p
Molly Riley Delaware Swim Team 2 8 61 1:13.85p
Brittany Lazear Delaware Swim Team 1 1 62 1:14.20p
Danielle Latino Empire Swimming 4 5 63 1:14.35p
Dena Guo Bernal's Gator Swim Club 5 7 64 1:14.57p
Nathalie Bijlsma Fla Aquatics 2 2 65 1:14.64p
Alexandria Castaldo Bernal's Gator Swim Club 1 6 66 1:16.10p
Soyriah Davis Fla Aquatics 1 3 67 1:16.93p
April Sun Delaware Swim Team 1 2 68 1:17.87p
Tanita Leary Empire Swimming 4 4 69 1:18.10p
    Next 100 Results


Contact Us - Submit Results


© 1997-2012 SwimmingTimes.com