Swimming Times



Track your workouts on our sister site Splitr.com.

Women's 100M Freestyle
Fla Senior Challenge      Next 100 Results
Swimmer Team Heat Lane Place Time
Lauren Driscoll Fla Aquatics 1 5 1 57.06
Tiffany Oliver Comets Swim Team 1 7 2 58.44
Ekaterina Alyabyeva Fla Aquatics 1 9 3 58.56
Claire Hunter Empire Swimming 1 6 4 58.74
Carmen Cianci Davie Nadadores 1 4 5 59.11
Melissa Fernandez Comets Swim Team 1 10 6 59.21
Damaris Iriondo Fla Aquatics 1 3 7 59.42
Paola Leor Flying Fish Swim Club 1 1 8 59.77
Melissa Fulenwider Empire Swimming 1 2 9 1:00.09
Lacey Harris-Coble Fla Aquatics 2 3 11 1:00.59
Ana Anaya Metro Aquatic Club of Miami 2 4 12 1:00.80
Andrea Uzcategui Davie Nadadores 2 2 13 1:00.84
Nicole Hocking North Palm Beach Swim Club 2 5 14 1:00.86
Jessica Nederlanden Broward Elite Sprint Team 3 3 21 1:00.90
Fallon Fitzpatrick Florida Atlantic Swim Team 2 10 15 1:00.96
Harper Bruens Florida Atlantic Swim Team 2 6 16 1:01.27
Olivia Katcher Greenwich Ywca Dolphins 2 8 17 1:01.30
Erica Pangilinan Empire Swimming 2 9 18 1:01.33
Marcella Marinheiro Comets Swim Team 3 4 22 1:01.49
Lindsey Meeder Florida Atlantic Swim Team 3 7 23 1:02.07
Kathryn Ha Empire Swimming 3 8 24 1:02.20
Hillary Mulvey Seacoast Swimming Association 2 1 19 1:02.20
Corinne Lampe Delaware Swim Team 3 10 25 1:02.27
Alexandra Ladd North Palm Beach Swim Club 3 1 26 1:02.46
Deidre Milano Fla Aquatics 3 2 27 1:02.57
Kaitlyn Meirs Princeton Piranhas Swim Team 2 7 20 1:02.73
Courtney Haron Seacoast Swimming Association 3 9 28 1:04.51
Kristina Helmers Pine Crest Swimming 1 8 10 1:06.45
Rachel Bobich Florida Atlantic Swim Team 3 5   NS
Lauren Driscoll Fla Aquatics 13 4 1 58.68p
Claire Hunter Empire Swimming 12 5 2 58.89p
Carmen Cianci Davie Nadadores 13 8 3 59.56p
Tiffany Oliver Comets Swim Team 11 4 4 59.66p
Damaris Iriondo Fla Aquatics 11 5 5 1:00.12p
Kristina Helmers Pine Crest Swimming 11 6 6 1:00.16p
Melissa Fulenwider Empire Swimming 12 6 7 1:00.31p
megan clark Pine Crest Swimming 12 4 8 1:00.39p
Paola Leor Flying Fish Swim Club 11 3 9 1:00.40p
Melissa Fernandez Comets Swim Team 13 6 10 1:00.47p
Ekaterina Alyabyeva Fla Aquatics 13 5 11 1:00.66p
Emma Santoro Seacoast Swimming Association 13 3 12 1:00.68p
Harper Bruens Florida Atlantic Swim Team 12 8 13 1:00.94p
Ana Anaya Metro Aquatic Club of Miami 11 8 14 1:01.01p
Kaitlyn Meirs Princeton Piranhas Swim Team 11 7 14 1:01.01p
Lacey Harris-Coble Fla Aquatics 2 1 16 1:01.14p
Olivia Katcher Greenwich Ywca Dolphins 13 1 17 1:01.27p
Andrea Uzcategui Davie Nadadores 11 2 18 1:01.38p
Erica Pangilinan Empire Swimming 12 2 19 1:01.49p
Hillary Mulvey Seacoast Swimming Association 13 7 20 1:01.64p
Fallon Fitzpatrick Florida Atlantic Swim Team 10 1 21 1:01.85p
Rachel Bobich Florida Atlantic Swim Team 8 3 22 1:01.98p
Nicole Hocking North Palm Beach Swim Club 10 3 23 1:02.00p
Melissa Cooper Heritage Aquatic Team 10 4 24 1:02.18p
Marcella Marinheiro Comets Swim Team 9 4 25 1:02.20p
Lindsey Meeder Florida Atlantic Swim Team 8 8 26 1:02.28p
Nikki Jacobs Pine Crest Swimming 10 8 27 1:02.36p
Brooke Atkinson Pine Crest Swimming 12 3 28 1:02.41p
Jessica Nederlanden Broward Elite Sprint Team 13 2 29 1:02.52p
Kathryn Ha Empire Swimming 7 3 30 1:02.58p
Julie Magyar Seacoast Swimming Association 9 3 31 1:02.73p
Deidre Milano Fla Aquatics 9 1 32 1:02.88p
Christina Costa Empire Swimming 7 2 33 1:02.89p
Courtney Haron Seacoast Swimming Association 3 2 34 1:02.90p
Alexandra Ladd North Palm Beach Swim Club 10 6 35 1:02.99p
Corinne Lampe Delaware Swim Team 5 3 36 1:03.11p
Vanessa Laera Davie Nadadores 11 1 37 1:03.14p
Ali Offerdahl SwimFast 7 5 38 1:03.22p
Allison Fulenwider Empire Swimming 8 2 39 1:03.26p
Brooke Evans Fla Aquatics 4 6 40 1:03.39p
Isabel Shipman Empire Swimming 7 1 40 1:03.39p
Alexandria Sutton Pine Crest Swimming 10 5 42 1:03.41p
Stephanie Moeller Pine Crest Swimming 8 1 43 1:03.66p
Lara Butler Cayman Islands Junior 2 3 44 1:03.76p
Katelyn Mitchell Bernal's Gator Swim Club 8 6 45 1:03.90p
Caroline Israels Broward Elite Sprint Team 6 5 46 1:03.95p
Carly Gurick Princeton Piranhas Swim Team 9 7 46 1:03.95p
Sarah Fischer Empire Swimming 6 8 48 1:03.96p
Mallory McKeon Pine Crest Swimming 5 7 49 1:03.99p
Erin Calderoni Empire Swimming 8 4 50 1:04.15p
Flavia Segatto Fla Aquatics 7 8 51 1:04.37p
Colleen Williams Florida Atlantic Swim Team 5 1 52 1:04.38p
Brittany Lazear Delaware Swim Team 5 6 53 1:04.48p
Alexia Royal-Eatmon Unattached Jamaica 2 4 54 1:04.51p
Arianna Noya Miami-Dade County Aquatic Clu 4 1 55 1:04.59p
Lauren Church Empire Swimming 8 7 55 1:04.59p
Kaylee Petik Fla Aquatics 9 2 57 1:04.61p
Brenna Merrill Florida Atlantic Swim Team 6 4 58 1:04.63p
Bianca Muniz Comets Swim Team 7 6 59 1:04.68p
Yuka Suzuka Empire Swimming 5 2 60 1:04.74p
Kristy Marques Fla Aquatics 2 6 61 1:04.90p
Alyssa Hullings Princeton Piranhas Swim Team 5 4 62 1:04.91p
Danielle Reedy Miami Swimming 4 2 63 1:05.10p
Caroline Weston Empire Swimming 1 8 63 1:05.10p
Michelle Saco Miami Swimming 4 5 65 1:05.25p
Morgan McCarver Fla Aquatics 5 8 66 1:05.30p
Caylin Drews Fla Aquatics 10 7 67 1:05.38p
Jessica Tandlich Miami Swimming 1 2 67 1:05.38p
Emily Escorcia Metro Aquatic Club of Miami 8 5 69 1:05.42p
Shieri Suzuka Empire Swimming 4 7 70 1:05.44p
Nathalie Bijlsma Fla Aquatics 9 8 71 1:05.47p
    Next 100 Results


Contact Us - Submit Results


© 1997-2012 SwimmingTimes.com