Toggle navigation
SwimmingTimes
Swimmers
Meets
Events
Teams
Men's 200 Butterfly
Connecticut Senior Open Champs
Swimmer
Team
Heat
Lane
Place
Time
Benjamin Michaelson
Sonoco
3
4
2:04.96
Daniel Madwed
Sharks Swim Team
3
5
2:08.69
Daniel Moran
Aquabears
3
3
2:12.03
Nicolas Chevalier
Magnus Aquatic Group
3
7
2:14.38
Matthew Donch
Piranha Swim Club
1
3
2:14.47
Ben Prue
Wilton Y Wahoos
3
6
2:17.45
Matthew Rienzo
Hamden/North Haven
3
2
2:18.12
Stefan Bartl
Magnus Aquatic Group
2
7
2:20.11
Benjamin Levine
Aquabears
2
5
2:20.25
David Dow
Sonoco
2
6
2:20.66
Michael Hoefling
Charter Oak - Dawn Letendre
2
3
2:20.92
Jules Alexandre
Sonoco
2
4
2:21.46
Thomas Mazzaferro
Sonoco
2
2
2:22.26
Spencer Hartmann
Aquabears
2
8
2:22.61
Benjamin Ancher
Sonoco
1
4
2:23.71
Peter Gollands
Patriot Swim Club
1
7
2:23.78
Patrick Seeley
Ridgefield Aquatic Club
1
2
2:24.08
Joshua Tanz
Wilton Y Wahoos
2
1
2:24.14
Fritz Froehlich
Hamden/North Haven
1
1
2:24.18
Adam Taft
Wilton Y Wahoos
1
6
2:25.58
Andrew Maguire
Magnus Aquatic Group
1
5
2:25.72
Benjamin Fay
Magnus Aquatic Group
3
8
2:28.16
Daniel Vitagliano
Omni
1
8
2:29.89
Tony Wareck
Magnus Aquatic Group
3
1
DQ
Benjamin Michaelson
Sonoco
6
4
2:10.07p
Daniel Madwed
Sharks Swim Team
5
4
2:10.82p
Daniel Moran
Aquabears
4
5
2:12.85p
Ben Prue
Wilton Y Wahoos
6
6
2:17.76p
Matthew Rienzo
Hamden/North Haven
5
6
2:19.00p
Nicolas Chevalier
Magnus Aquatic Group
4
3
2:19.23p
Tony Wareck
Magnus Aquatic Group
4
2
2:20.12p
Benjamin Fay
Magnus Aquatic Group
4
4
2:21.20p
Jules Alexandre
Sonoco
5
1
2:21.45p
Benjamin Levine
Aquabears
5
3
2:21.82p
Michael Hoefling
Charter Oak - Dawn Letendre
4
8
2:21.95p
David Dow
Sonoco
3
5
2:22.24p
Christopher Sullivan
Branford Stingrays
6
2
2:22.62p
Thomas Mazzaferro
Sonoco
5
2
2:22.89p
Stefan Bartl
Magnus Aquatic Group
6
5
2:22.92p
Joshua Tanz
Wilton Y Wahoos
2
2
2:24.31p
Spencer Hartmann
Aquabears
3
2
2:24.85p
Benjamin Ancher
Sonoco
2
8
2:25.60p
Andrew Maguire
Magnus Aquatic Group
5
7
2:25.84p
Matthew Donch
Piranha Swim Club
4
6
2:26.06p
Adam Taft
Wilton Y Wahoos
2
7
2:27.23p
Patrick Seeley
Ridgefield Aquatic Club
3
8
2:28.15p
Peter Gollands
Patriot Swim Club
4
7
2:28.16p
Fritz Froehlich
Hamden/North Haven
4
1
2:28.91p
Daniel Vitagliano
Omni
6
7
2:29.51p
Alessandro Acosta
Riptide Rush Swim Team
3
4
2:30.27p
James Pelham
Mystic Makos
2
3
2:31.05p
Shaun Bruso
Unattached
1
4
2:31.10p
Stephen Fixary
Piranha Swim Club
3
1
2:31.49p
Andrew Pramberger
Piranha Swim Club
3
6
2:31.64p
Matt Crowley
Omni
6
3
2:31.77p
James Francis
Laurel E. Hartford
6
8
2:32.04p
Jeffrey Goldberg
Ridgefield Aquatic Club
2
5
2:33.26p
Michael Sullivan
Magnus Aquatic Group
2
6
2:33.26p
Christopher Derwin
Cheshire Y Water Devils
2
4
2:33.29p
David Platow
Westport/Weston YMCA
3
3
2:34.16p
Eric Ress
Riptide Rush Swim Team
1
3
2:34.51p
Sean Condon
Magnus Aquatic Group
5
5
2:35.58p
Gregory Kovach
Sonoco
1
7
2:35.97p
Stephen Marcinuk
Westport/Weston YMCA
3
7
2:37.65p
Peter Cegelka
Hamden/North Haven
5
8
2:39.07p
Glenn Kalata
Wilton Y Wahoos
1
2
2:40.85p
Wesley Clapp
Wilton Y Wahoos
1
5
2:44.26p
Mark Desimone
Sharks Swim Team
2
1
2:44.94p
Jonathan Meltz
Magnus Aquatic Group
1
6
2:47.36p
Charles Pfeiffer
Piranha Swim Club
1
1
2:47.93p
Stephen Polucha
Magnus Aquatic Group
6
1
DQp