Toggle navigation
SwimmingTimes
Swimmers
Meets
Events
Teams
Men's 200 Individual Medley
CAT Swim for Hunger
Swimmer
Team
Heat
Lane
Place
Time
Peter Gollands
Cat
4
5
1:58.65
David Guernsey III
Cat
4
6
2:03.07
John Dillon
Cat
4
4
2:07.09
Eric Jackwin
Lehy
4
8
2:10.52
Sean Meegan
Ridgefield Aquatic Club
3
5
2:10.85
Patrick Collins
Lehy
4
3
2:11.06
Matthew Kaminski
Lehy
3
4
2:11.49
Eric Pcholinski
Cat
3
6
2:12.45
Gregory Prus
Cat
4
9
2:14.20
Carmine Riganti
Ridgefield Aquatic Club
4
7
2:14.39
Donald Allen
Ridgefield Aquatic Club
4
2
2:14.74
Matthew Kirkpatrick
Ridgefield Aquatic Club
4
1
2:16.33
Bryan Thurston
Meriden Silver Fins
3
8
2:17.16
Robert German
Cat
2
5
2:19.05
Robert Quigley
Magnus Aquatic Group
3
7
2:19.79
Daniel Collins
Trumbull Pisces
2
6
2:19.92
Ian McDonough
New Fairfield Aqua Flyers
3
3
2:19.92
Eric Spazzarini
Lehy
3
9
2:21.44
Michael McKee
Enfield Dolphins Swim Team
3
6
2:24.04
Robert Husta
Lehy
3
5
2:24.17
Jeong Shin
Magnus Aquatic Group
2
7
2:24.77
Thomas DePaoli
New Fairfield Aqua Flyers
2
4
2:24.82
Andrew Jackwin
Lehy
2
3
2:25.19
Rory Walker
Ridgefield Aquatic Club
2
8
2:25.48
Thomas DiGuglielmo
Norwalk ZEUS Swim Team
3
1
2:25.56
Matthew Sandahl
Glastonbury Swimming
2
2
2:25.99
Harrison Beauregard
Magnus Aquatic Group
3
2
2:26.48
Tyler Pramer
Norwalk ZEUS Swim Team
2
9
2:29.01
Daniel Zagaja
Lehy
1
5
2:30.18
Joseph Dixon
Glastonbury Swimming
2
1
2:30.62
Andrew Thurston
Meriden Silver Fins
3
7
2:31.86
John Mackiewicz
Cat
3
4
2:32.65
Thomas Collins
Lehy
1
6
2:33.46
Nathaniel Hobert
Lehy
3
3
2:33.98
Steven Shih
Glastonbury Swimming
2
6
2:38.66
Grayson Smith
Ridgefield Aquatic Club
3
5
2:38.66
Timothy Pfeiffer
New Fairfield Aqua Flyers
1
7
2:40.18
William Phillips
Weston Water Wizards
3
1
2:40.29
William Thomann
Meriden Silver Fins
3
2
2:40.30
Jeremy Mellon
Meriden Silver Fins
1
3
2:41.65
Kevin Kosciuk
Meriden Silver Fins
3
8
2:41.71
Jameson McKeown
Windsor Water Rat Express
3
4
2:41.89
Ryan Barry
Lehy
1
8
2:42.28
Justin Damato
Meriden Silver Fins
1
4
2:42.34
Ryan McKenna
Ridgefield Aquatic Club
3
9
2:43.14
Nikolai Tchobanov
Ridgefield Aquatic Club
3
6
2:44.67
Samuel McKeown
Windsor Water Rat Express
3
7
2:51.35
Evan Sullivan
Weston Water Wizards
2
5
2:52.05
Doug Pfeiffer
New Fairfield Aqua Flyers
2
7
2:52.20
Tyler Champagne
Hopkins Mariner Swim Team
1
2
2:53.78
John Carlucci
Ridgefield Aquatic Club
3
2
2:55.52
Richard Lessard
Lehy
1
5
2:57.39
Douglas Fetteroll
Cat
1
9
2:58.79
Matthew Connelly
Trumbull Pisces
3
8
2:58.81
Dylan Demers
Enfield Dolphins Swim Team
2
4
2:59.21
Nicholas Purrington
Lehy
2
3
3:01.44
Sean Murphy
Manchester Swim Club
1
7
3:01.56
Zachary Benallal
Cat
2
7
3:01.58
Alec Benallal
Cat
2
5
3:02.04
Steven McKee
Enfield Dolphins Swim Team
3
9
3:03.91
Andrew Bauer
Magnus Aquatic Group
3
1
3:04.59
Tyler Rehor
Enfield Dolphins Swim Team
2
6
3:06.04
Jeffrey Ludington
Cat
2
2
3:09.20
Ryan Blewett
Cat
2
4
3:10.49
Elliott Mitchell
Manchester Swim Club
2
3
3:11.58
Kevin Hickey
Lehy
2
8
3:12.48
Peter Fulton
Lehy
2
2
3:14.77
Thomas Parks
Ridgefield Aquatic Club
3
3
3:15.37
Nicholas Demos
New Fairfield Aqua Flyers
1
3
3:16.88
Christopher Curtin
Lehy
1
6
3:17.20
Billy Choi
Lehy
2
8
3:23.21
Jordan Berger
Weston Water Wizards
1
5
3:23.66
James Lessard
Lehy
2
9
3:24.03
Connor Riley
Windsor Water Rat Express
2
1
3:24.78
Alex Cinieri
Magnus Aquatic Group
2
1
3:24.87
Patrick Casasanta
New Fairfield Aqua Flyers
1
6
3:38.14
Calvin Haught
Glastonbury Swimming
1
7
3:51.02
Connor Donohue
Glastonbury Swimming
1
4
3:55.34
Stephen Hoyt
Charter Oak
2
9
DQ