Toggle navigation
SwimmingTimes
Swimmers
Meets
Events
Teams
Men's 100yd Breaststroke
2012 - Fhsaa - 2a District 7
Swimmer
Team
Heat
Lane
Place
Time
Fred Simons
Winter Haven
2
4
1
1:03.48
Dylan Wallace
Winter Haven
2
5
2
1:11.08
Pedro Cuervo
Lakeland
2
3
3
1:11.14
Mark Lambert
Winter Haven
2
6
4
1:11.23
Aaron Gokee
Harmony
2
7
5
1:13.82
Greg Rawlings
Sebring
2
1
6
1:13.98
Joshua Saute
Harmony
2
2
7
1:14.09
Youlei Li
Bartow
1
5
9
1:14.39
Peyton Lee
Lake Region (Eagle Lake)
1
3
10
1:15.96
Matt Newberry
Tenoroc (Lakeland)
1
6
11
1:15.98
Daniel Schlumbohm
Harmony
2
8
8
1:16.24
Brock Miller
Winter Haven
1
2
12
1:18.13
Iain Pugh
Harmony
1
1
13
1:18.41
Evan Budd
Lakeland
1
4
14
1:18.57
Jose Molina Lopez
Lakeland
1
7
15
1:20.44
Matthew Yancy
Haines City
1
8
16
1:22.37
Fred Simons
Winter Haven
5
5
1
1:03.56p
Dylan Wallace
Winter Haven
3
4
2
1:10.25p
Pedro Cuervo
Lakeland
5
6
3
1:10.26p
Mark Lambert
Winter Haven
3
5
4
1:10.65p
Joshua Saute
Harmony
5
4
5
1:11.75p
Aaron Gokee
Harmony
5
7
6
1:12.52p
Greg Rawlings
Sebring
4
5
7
1:12.74p
Daniel Schlumbohm
Harmony
4
4
8
1:13.43p
Evan Budd
Lakeland
4
6
9
1:14.61p
Youlei Li
Bartow
4
7
10
1:14.71p
Peyton Lee
Lake Region (Eagle Lake)
3
7
11
1:14.92p
Matt Newberry
Tenoroc (Lakeland)
3
3
12
1:15.68p
Brock Miller
Winter Haven
4
8
13
1:16.91p
Jose Molina Lopez
Lakeland
3
6
14
1:18.16p
Iain Pugh
Harmony
3
2
15
1:18.50p
Matthew Yancy
Haines City
5
3
16
1:18.62p
Ladislav Hladky
Kathleen
4
3
17
1:19.16p
Jay Summerville
Celebration
4
2
18
1:21.20p
Hugo Le Helley
Celebration
5
10
19
1:22.17p
Alec Doherty
Lake Region (Eagle Lake)
4
9
20
1:22.54p
Noah Barrett
Celebration
5
8
21
1:23.11p
Christopher Walters
St. Cloud
4
10
22
1:24.61p
Hunter Sullivan
Bartow
3
1
23
1:25.09p
Justin Clark
Armwood (Seffner)
5
1
24
1:25.21p
Wyatt Lapinski
Ridge Community (Davenport)
5
9
25
1:25.34p
Devon Willoughby
St. Cloud
4
1
26
1:25.79p
Cody Rubin
Celebration
2
6
27
1:25.95p
Ryan Miller
Lake Gibson (Lakeland)
2
5
28
1:27.50p
Milind Khurana
Sebring
2
4
29
1:27.95p
Eric Daff
Sebring
2
7
30
1:28.01p
Oak Lineberry
Ridge Community (Davenport)
2
3
31
1:37.93p
Shelton Bishop
Lakeland
2
2
32
1:38.70p
Devin Taylor
Lake Region (Eagle Lake)
1
6
33
1:41.87p
Chahkrapun Srikuttawait
Armwood (Seffner)
2
8
34
1:44.41p
Phillip Pennant
Haines City
2
10
35
1:54.09p
Alejandro Aybar-Mota
Kathleen
3
8
DQp
Dakota Voltolina
St. Cloud
1
4
DQp
Joseph Williams
Ridge Community (Davenport)
1
5
DQp
Agustin Tavares
Bartow
2
1
DQp
Brandon Maya
Ridge Community (Davenport)
2
9
DQp
Austin Shurtleff
Sebring
3
10
DQp
Derek Sanzone
St. Cloud
5
2
DQp
James King
Lake Gibson (Lakeland)
3
9
DQp